Wpis z mikrobloga

@januszao: Nic. Czemu uważasz, że nienawiść ma coś dać? @slapdash: Tylko te łagry nie miały bezpośredniego wpływu na życie Kowalskiego. Teraz ten sam Kowalski nie może zrobić normalnie zakupów czy odpalić grilla ze znajomymi. Ba, może zbankrutować, a na sam koniec umrzeć.
@M_Osti: na świecie sa kraje gdzie lamie sie prawa czlowiek, ciagłe wojny w Afryce. Prawa Kobiet w krajach islamskich to jakiś żart. ludzie na całym świecie zatruwają środowisko.

A ty teraz wpadłeś na pomysł aby nie lubić chin bo ludzie jedzą tam nie wiadomo co a rząd zarabia na innych narodach?

Może chodzi o to że ciebie akurat sytuacja w końcu dotknęła mocniej nić to ze komuś na drugim końcu świata
Zwykli obywatele [...] jedzą nietoperze


@M_Osti: ludzie chca bombardowac Chiny, narzucac sankcje oraz banowali wszystko co chinskie, ale nie dostrzegaja tego, ze nie posiadaja podstawowej wiedzy na temat kraju ktorego tak bardzo nie lubia.
@Painting-colors-in-the-dark: a kto mówi, że ja mam zamiar wieszać psy na Chińczykach? XD Przeczytaj proszę jeszcze raz mój wpis, to zobaczysz, że jestem zdziwiony, że nie ma tej pretensji. Jak słusznie zauważyłeś sytuacja w końcu dotknęła nas, a nie zaobserwowaliśmy takiej fali krytyki/hejtu jak na przykład przy emigrantach/uchodźcach.
@M_Osti: co do ogółu ludzi to bardziej wydaje mi się że obchodzi ich aktualna sytuacja i to jak mają źle albo jak wykorzystać kryzys do własnych celów. Wiec chińczyk na drugim końcu świata ich nie obchodzi
Którzy ludzie będą zrzucać bomby na Chiny?


@M_Osti: na szczescie nikt, ale juz widzialem pare wpisow, ktore nawolywaly do zrzucania atomowek na Chiny po to aby "ukarac Chiny". To jest zwykly populizm, ktory ma na celu machanie szabelka i mowienie ze cos jest zle bez realnego dzialania. Cos jak Korwin.

Spoko, jak uwazacie, ze trzeba walic Chiny to polecam nie kupowac nic co z Chin. Po prostu - zacznij od siebie.
@M_Osti Proste - bo Chińczyków nie uważa się za gorszych. Ludzi z Bliskiego Wschodu uważa się za brudasów, kozojebców, terrorystów, niecywilizowane małpy. Chińczycy są po pierwsze daleko, a po drugie Chińczycy nie mają złego wizerunku jako ludzie - kraj to dyktatura, ale się rozwijają, i mieli takie fajne cywilizacje kiedyś itp. Więc wystarczy, że jeden irakijczyk uderzy żonę, to obrywa się wszystkim brązowym ludziom. Chińczycy ukrywają pandemię - #!$%@?.
Więc wystarczy, że jeden irakijczyk uderzy żonę, to obrywa się wszystkim brązowym ludziom.


@avvar: 1% Chinczykow wierzy w pozytywne skutki jedzenia penisa tygrysa oraz ten jeden procent rowniez je nietoperze. Zobacz ile ludzi na Wykopie serio wierzy w to, ze ludzie na luzaku jedza nietoperze.

To jest straszne jak ludzie sa oderwanie od rzeczywistosci i nie umieja pojac, ze w kraju wielkosci Europy oraz populacji dwoch Europ moze dochodzic do dziwnych
@M_Osti: bo to rasizm nienawidzić Chińczyków do tego robią olbrzymią kampanię propagandową - jak zobaczysz nagłówki ze stycznia to mówiło się Wuhan virus, wirus z Chin i nie było to problemem. Ich piesek WHO szybko zmienił nazewnictwo. Wysyłają sprzęt, maseczki itd trąbią jak to oni się już uporali, rozpowszechniają dezinformacje, że wirus nie pochodzi z Chin, że nie wiadomo skąd się wziął. Rządy europejskie czy gubernator Nowego Jorku w zamian za
Proste - bo Chińczyków nie uważa się za gorszych.


@avvar: osobiście nie uważam by chińczycy byli w czymś gorsi, ale chyba żyjemy w innej rzeczywistości skoro piszesz takie rzeczy XD
jak zobaczysz nagłówki ze stycznia to mówiło się Wuhan virus, wirus z Chin i nie było to problemem. Ich piesek WHO szybko zmienił nazewnictwo.


@JimNH777: nie bylo to problemem, poniewaz nie bylo jednej, oficjalnej nazwy na tego wirusa. Bodajze 12 lutego WHO nadalo nazwe SARS-Cov-2, ktory to powoduje COVID-19 oaz dodal od siebie, ze nie powinno sie to nazywac 'Wuhan virus' lub 'Chinese virus', poniewaz moze to powodowac rasistowskie ataki.

Przypomne