Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@GaiusBaltar: weź sobie najpierw przeanalizuj oficjalne rządowe statystyki dla każdego kraju i porównaj.
Według strony która podałeś mamy około 5000 zarażeń na coronavirusa od początku, według oficjalnych danych PZH które wkleiłem, w samym ostatnim tygodniu grudnia 2019 w Polsce było 138 tysięcy, w jeden tydzień a tutaj masz niecałe 5 tysięcy w dwa miesiące? Nie ta skala, nie siej paniki.
Proszę, tutaj masz statystyki dla Włoch per 1000 pacjentów z podziałem
ksiak - @GaiusBaltar: weź sobie najpierw przeanalizuj oficjalne rządowe statystyki dl...

źródło: comment_1586331021p7rCM8lYhWsCArhQbQdaOJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ksiak: no to liczmy. Dla uproszczenia 5 mln zakażonych grypą i 1600 śmierci, daje nam śmiertelność na poziomie 0,032 %.
Weźmy koronę, dane z teraz: 5 tys. zakażony i 136 zgonów, daje nam śmiertelność na poziomie 2,72%. No to teraz weźmy znów te 5 milionów i zobaczmy co się stanie: daje nam to 136 tys. zgonów w samej Polsce gdyby zaraziło koronawirusem tyle osób co na grypę. To więcej niż do
  • Odpowiedz
No to teraz weźmy znów te 5 milionów i zobaczmy co się stanie: daje nam to 136 tys. zgonów w samej Polsce gdyby zaraziło koronawirusem tyle osób co na grypę.


@LewaRenkaBoga: słowo klucz gdyby. Według tej strony: https://www.worldometers.info/coronavirus/, na świecie (wiesz ile ludzi jest na świecie?) zaraziło się około 1.5mln ludzi i zmarło około 82161.
Porównajmy to do grypy globalnie: https://www.globalresearch.ca/flu-bigger-concern-wuhan-virus-grabs-headlines/5701932 i wow grypa zabija rocznie ponad pół miliona ludzi,
  • Odpowiedz
@ksiak: oczywiście, że widzę, grypa nie jest takim zagrożeniem bo jej śmiertelność jest znikoma w przeciwieństwie do Koronawirusa. Policzyłem to za Ciebie w poście wyżej ale nie potrafisz wyciągać logicznych wniosków.
  • Odpowiedz
oczywiście, że widzę, grypa nie jest takim zagrożeniem bo jej śmiertelność jest znikoma w przeciwieństwie do Koronawirusa


@LewaRenkaBoga: nie wcale... tylko dlaczego według artykułu który wrzuciłem, śmiertelność grypy na świecie wynosi 13%? To chyba więcej niż 2% z COVID?
  • Odpowiedz