Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś jeszcze jak ja zastanawia się czy może wyjść na rower to podrzucam informacje :)

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem

załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego


https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Czy mogę wyjść na spacer?

Aktywność na zewnątrz powinna być ograniczona do minimum. Traktujmy możliwość wyjścia na zewnątrz jako niezbędny środek higieny. Wychodźmy się przewietrzyć wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujemy.


Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na rowerze?

Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin).


Jeszcze pytanie #wroclaw #rowerowywroclaw
Które dokładnie tereny oprócz parków są zakazane? Słyszałem, że fosa miejska, co jeszcze?

Niby jest napisane

Ograniczenie dotyczy przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich. Zakaz obejmuje również plaże.


ale oprócz parków nie kojarze innych miejsc, w które mógłbym wjechać nieświadomie rowerem
#rower
  • 13
@cactusek: lasy nie są zakazane

Czy mogę iść na spacer do lasu lub jechać tam rowerem, skoro parki są zamknięte?

Należy unikać miejsc, gdzie gromadzą się ludzie i nie narażać się na ryzyko zachorowania. Ostatnie doświadczenia pokazują, że lasy to niestety miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się wielu osób, a tym samym zwiększenia szans na zakażenie.


unikać != zakazane. Ustawa co obowiązuje do 14kwietnia dotycząca ograniczeń w przemieszczaniu dotyczyła "terenów
apropo wałów to na nie się raczej nie wybieram, ostatnio jak byłem to było trochę ludzi (jeszcze przed zaostrzeniem przepisów i był weekend) - chociaż nie wiem jak wały podchodzą pod tą definicję z zakazu :D
@Lewo: tu nic pod nią nie podchodzi, bo to gówno a nie porządna definicja. Po prostu tak sobie je interpretuje miasto Wrocław i co im zrobisz ;-) Zakaz wstępu do lasów był wprowadzony jakos 1 dzień po tym ogólnym zaostrzeniu, a "przepis" może tam egzekwować straż leśna. Zwróć uwagę, że niektóre lasy we Wro są komunalne - i tam może trzepać policja / straż miejska
@Lewo: kto decyduje o tym czy jazda rowerem jest mi niezbędna do życia? Ja jeżdżę i w razie czego niczego nie przyjmuję. Dokumentów i tak ze sobą nie mam na rowerze to niech się bawią w identyfikację i zgłaszanie sprawy do sądu. Myślę, że nietrudno będzie znaleźć lekarza, który powie, że potrzebowałem jazdy dla zdrowia psychicznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Lewo: W sezonie robię kilka tysięcy kilometrów, ani razu nie zatrzymała policja gdy jechałem rowerem. W obecnej sytuacji powód kontroli i ewentualne skutki są raczej oczywiste, ergo - nie warto ryzykować mandatu, czy kary administracyjnej. To, że go ścigają po tym jak się nie zatrzymał jest oczywiste, ten film to po prostu dowód na to, że jazda rowerem teraz może skutkować dużymi problemami.
@wogx: jedynie stanowi dowód ze Cie beda scigac jak sie nie zatrzymasz. Ja jestem może nawiny, ale jak się wytłumaczy bez kozaczenia policji sytuację która wpasowuje się w ten ograniczenia to raczej nic nie zrobią.