Wpis z mikrobloga

Hej,

Postawiłem sobie Nexusa na Dockerze aby cachował mi paczki Chocolatey i póki co same paczki są przechowywane całkiem poprawnie, ale mam problem z rate limits, który wynosi 5 instalacji Chocolatey na minutę(bazowa instalacja ze skryptu Powershell, którego raczej nie można Cachować).

W przypadku puszczenia w Ansible playbooka nie widzę możliwości aby np. 40 komputerów czekało w kolejce i co np. 20 sekund każdy kolejny komputer otrzymywał możliwość na instalację oprogramowania, przez co wszystkie komputery na raz żądają skryptu i blokują możliwość instalacji Chocolatey na godzinę.

Da się z poziomu Dockera/Linuxa albo Ansibla utworzyć taką kolejkę?

#ansible #windows #linux #chocolatey
  • 8
@qarmin: mimo wszystko pomyśl czy Ci się coś do zarządzania nie przyda, masz logi z uruchomień w jednym miejscu , możesz łatwo wywalić hosta z listy lub powtórzyć tylko na nim, zapinać różne taski w łańcuch (robić fłowy)
@mmichal: Z tego co patrzyłem to chyba coś takiego oferuje Ansible AWX i pewnie w przyszłości będę tego używam jak będę zarządzał nieco bardziej zaawansowanymi playbookami i większymi sieciami.
@qarmin: tak, taki Ansible Tower darmowy, ale moim zdaniem i Jenkins i Rundeck jest lepszy i dają więcej możliwości, fajne moduły są i możesz dużo więcej rzeczy zrobić, bardziej przyszłościowe