Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak dziś, że momentem, w którym jasno zdałem sobie sprawę z istotności kwestionowania podawanych mi informacji, był seans filmu Sweeney Todd. Konkretnie moment blisko godzinę po rozpoczęciu seansu. Dlaczego? Musimy cofnąć się parę tygodni do momentu, kiedy w przerwie między chemią a biologią myślałem intensywnie w szkolnej toalecie ogólniaka. Wtedy to rzucił mi się w oczy napis:

ELIZA Z IVB ZAJEBIŚCIE OBCIĄGA

Wiedziony niestety nie, jak chciałbym napisać, chęcią replikacji podanego wyniku badań, rozpocząłem zapoznawanie Elizy, która, nawiasem mówiąc, okazała się uroczym dziewczęciem o roześmianych, jasnych oczach i ujmującym uśmiechu ukazującym nieco zbyt duże, acz wciąż czarujące, zęby.
Po kilku tygodniach, w ostatnim rzędzie wieczornego seansu okazało się jednak, że moje wrażenia są biegunowo odmienne od opisanych na ścianie kabiny, był to wręcz najgorszy lodzik mojego życia.
Powodowany naukową rzetelnością następnego dnia opisałem pod wzmiankowanym napisem swoje wrażenia i argumentując, że być może spory rozmiar zębów Elizy źle zgrywa się z innymi sporego rozmiaru obiektami w jej ustach; pech chciał, że pisk chińskiego flamastra na laminacie paździerzowej kabiny posłyszał dyrektor.
Na nic zdały się moje tłumaczenia, że jedynie uzupełniałem obserwacje, że zapobiegałem dezinformacji - dyrektor polecił mi udać się do konserwatora po płyn i szczotkę, a następnie zmyć efekt mego "chuligańskiego wybryku" jak nazwał moje sprawozdanie badawcze.
Wyposażony odpowiednio spróbowałem usunąć też pierwotny napis, niestety czas i jakość tuszu sprawiły, że oparł się moim staraniom.
Tak oto poznałem siłę dezinformacji, potrzebę replikacji i weryfikacji, oraz edukacji; w tym momencie, ze szczotką w ręku, zostałem naukowcem.

#pasta #heheszki #nauka #zwiazki
S....._ - Pamiętam jak dziś, że momentem, w którym jasno zdałem sobie sprawę z istotn...

źródło: comment_1586234723WXc48c3WC4fEVVF8d56Dvr.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@phil2684: Spieszę z wyjaśnieniem - Eliza uczyła się według programu International Baccalaureate, który realizuje materiał szkoły średniej przez cztery lata. Stąd klasa B od IB, jako jedyna, miała cztery roczniki.
  • Odpowiedz