Wpis z mikrobloga

@pluski: czy ja dobrze rozumiem? Na trawę kładę agrowloknine. Robię taki niby 'basen' z desek do okoła i do środka wsypuję ziemię? Jaka jest optymalna głębokość takiego czegoś? Ile tej ziemi trzeba wsypać żeby korzenie różnych warzyw (nie tylko bobu) miały swobodę?
@Hmrogrz ja mam na wysokość trzech desek 160 więc 48cm wysokości, ziemi wsypane na jakieś 3/4 wysokości

Wszystko mi rośnie bez problemu, mam już trzy takie skrzynki 2.5/1.5 metra. Musiałbyś policzyć ile jest litrów pojemności i tyle ziemi ogarnąć. Ja ziemi kupuje u producenta, bo w marketach ceny mają straszną przebitkę i za worek chyba 70litrow płacę 8 zł

A rzeczy jakie miałem do tej pory: burak, pietruszka, marchew, truskawki, gorszej, bób,
@pluski: tak się zastanawiam nad rozmiarem takiej skrzynki u mnie. Powiedz mi. Można do niej wejść do środka? Czy lepiej zrobić takie wymiary żeby wszędzie sięgnąć z zewnątrz?
@pluski: Od jakiego producenta bierzesz ziemie? Bo w sumie na pierwszą swoją skrzynię potrzebował bym z 700 litrów i faktycznie w sklepie trochę bez sensu brać taką ilość.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pluski: z tej strony totalna amatorka więc pytam doświadczonego ( ͡º ͜ʖ͡º) Jak to jest z podlewaniem bobu po siewie? Mamy suszę, deszczu na najbliższy tydzień nie widać i zastanawiam się jakie to ma zapotrzebowanie wodne w tym okresie bezpośrednio po