Wpis z mikrobloga

@dreaper: Spodziewałem sie tego, ale jako niepoprawny optymista miałem nadzieje, że taka antena ma większy zakres np. 2,1-2,4 ghz a nie tylko 2,1 ghz.... :/
  • Odpowiedz
@Python: Dookólną antenę Wi-Fi do domu możesz kupić już za 20-30 zł. Z resztą zarówno nadajnik jak i odbiornik muszą mieć dobry zasięg więc wymiana anteny tylko w jednym urządzeniu niewiele da, albo nie da nic.
  • Odpowiedz
@dreaper: Potrzebuje anteny, która siegnie mi do routera tak około 10-15m dalej ale z kilkoma scianami (dokładnie licząc to dwie..) na 7dBi antenie (z dość długim kablem - co daje jeszcze spory spadek mocy) łapie mi okolo 30-40% zasiegu - ale też strasznie skacze - szukam czegoś mocniejszego i kombinuje :) )
  • Odpowiedz
@dreaper: Zle sie wyraziłem :) to jest antena do internetu GSM (dokladnie to chyba 3g/edge) o ile sie nie myle to jest wlasnie 2100 mhz - ale nie znam sie więc popraw mnie wrazie coś :)
  • Odpowiedz
@Python: Musisz obliczyć spadek mocy na kablu antenowym i każdym połączeniu. Różne wtyki i różne kable mają różne straty. Do tego musisz dobrać antenę / anteny i moc nadawania / odbierania. Im grubszy kabel antenowy tym mniejsze straty, ale trudniej go położyć jak ma większy przekrój. Może lepiej przestawić router, a połączenie internetowe puścić za pomocą skrętki?
  • Odpowiedz
@Python: z anteną nie pomogę, raczej nic się nie zrobi. Moje propozycje

1. ustawić router gdzieś wyżej, i popróbować pod innym kątem go dać

2. kupić kartę wi-fi pod USB i umieścić wyżej, na metrowym przedłużaczu usb
  • Odpowiedz