Wpis z mikrobloga

@zaspanyziom: mam termin na 20 kwietnia, z tym ze jesli sutuacja sie nie poprawi to pewnie bedzie tylko telefon do doradcy zawodowego, i jak zwykle nic konkretnego, malo jest doradców u nas którzy sie nadaja, większość traktuje cie jak cyferki do odbebnienia i złożenia podpisu
  • Odpowiedz
@Silver86: Ooo to warto teraz skorzystać. Ja miałem tylko raz do czynienia z UP. Znalazłem robotę w innym powiecie i była opcja przez rok zwrotu kosztów dojazdu. Więc poszedłem się zapisać przed podpisaniem umowy, bo się dogadałem z pracodawcą. Mimo że praca ogarnięta, ale wiadomo badania i od 1 zaczynałem, to zdążyłem odebrać piękny list od nich z koniecznością stawienia się na spotkanie. Był tam dłuuuugi stół, pełno ludzi, wszedł
  • Odpowiedz
@zaspanyziom: no masakra jakas :o, zazwyczaj nikt nie lubi chodzić do pup, zresztą jak masz np studia nie mogą cię wciskać na sprzątaczkę, ja tam na bieżąco śledzę przez neta oferty to zazwyczaj juz znam te co mają, raz mnie chciala wysłać na specjalistę ds kadr, gdzie z kadrami mam tyle wspólnego ze 10 lat temu bylam na jakims kursie, albo staze itp nie moglam bo za wysokie kwalifikacje przez
  • Odpowiedz
@Silver86: O kurde. Tego nie wiedziałem. Czyli jak teraz jestem po inżynierze to miałbym spokój w urzędzie :D tam sami brukarze, "pracownicy fizyczni", wykończeniówka(mieszkam w wiosce na prawach miasta). :D
  • Odpowiedz
@Silver86: Dzięki za informacje. To mając oszczędności nie ma czego się bać w razie zwolnienia. Pół roku na koszt państwa i tyle a potem samemu ogarnąć robotę i chyba 500 ziko się dostaje?
  • Odpowiedz
@zaspanyziom: musisz mieć rok przepracowany w ciągu 18 mscy przed rejestracją i zarabiać chociaz minimum, żeby byly odprowadzane skladki na fundusz pracy, wysokość zasilku zalezy od całego stażu pracy, do 5 lat jest 80% potem powyzej 100 i chyba powyzej 20 lat 120%, co roku troche sie zmienia, teraz chyba w czerwcu ma byc jakas waloryzacja, na ten moment 80% to okolo 590 zl na reke a 100% 740 zl
  • Odpowiedz
@zaspanyziom: gdybys w trakcie zasilku podjal pracę to przysluguje ci dodatek aktywizacyjny, a co do zasilku to pierwsze 3 msce jest więcej, kolejne 3 jest nizsza kwota

No i wazny jest sposób rozwiązania umowy, od razu dostajesz jak Pracodawca ci wypowie umowę albo np uplynie czas zawarcia umowy, jesli odejdziesz sam albo za porozumieniem to bedzie 3 miesiace karencji zanim dostaniesz zasilek

Pewnie zalezy jak dany urzad zinterpretuje odpowiednią pracę
  • Odpowiedz
@Silver86: Biorę pod uwagę jakby faktycznie miałoby się wszystko posypać(kryzys) czyli poniekąd wina pracodawcy. Mam co robić prywatnie(jakaś gotówka wpada), oszczędności i jeszcze wisienka na torcie z UP w takim razie. Wygląda ten opis fajnie oprócz tych 3h na dojazd. Chociaż pewnie zawodowi bezrobotni jak chcą to umieją się wyplątać z każdej oferty :D
  • Odpowiedz