Wpis z mikrobloga

Właśnie utwierdziłem się w przekonaniu, że gdzie w drodze ewolucji człowiek utracił wolę poszerzania swoich horyzontów.

Mój dobry kolega z czasów gimnazjalnych, którego uważałem zawsze za prymusa klasowego, wrzucił post (nie będę go tutaj wklejał) gdzie negatywnie wypowiada się na temat opozycji. No ok jego wolą, jego zdanie i nie chce go w żaden sposób za to karcić.

Jednak do rzeczy. Pracuje aktualnie na statkach i zazwyczaj w telewizji leci tylko TVP 1 , info i Polonia, więc z braku laku się to gówno ogląda. Poznałem zdanie rezimówki , ale mam internet, więc sprawdziłem sobie i zazwyczaj wszystko zawsze w TVP jest odwrócone o 180 stopni:
- opozycja dała propozycje wprowadzenia stanu wyjątkowego ? - w TVP info jest powiedziane, że rząd chciał wprowadził ten stan , ale opozycja nie, więc nie wprowadzają;
- senat zaproponował poprawki do ustawy ? - opozycja nic nie robi tylko krytykuje, a senat nie zaproponował nic w kwestii tarczy;
I tak można wymieniać...

Mój kolega napisał wszystko to co wyżej tylko w wersji TVP... Zero jakiegokolwiek researchu. Na moje małe sprostowanie pod jego postem zostałem zaorany tekstem "to co ty mówisz to bzdury wyssane z palca".... No ok. Wrzuciłem mu tylko z 20+ stron (różne źródła) w celu potwierdzenia moich komentarzy. Jego odpowiedź ? ...
"Te strony działają z pieniędzy opozycji"

Ręce opadają. Skoro 25 letnim obywatelom tego kraju jeden mały karakan jest wstanie wyprać tak mózg to ja nie wiem co będzie z tym krajem za kilkanaście lat.

#polityka #koronawirus #zalesie #pis
  • 5
  • Odpowiedz
@JerryManson: Dlatego to co robi partia z mediami publicznymi to jest kryminał i mam nadzieje że za te kłamstwa i manipulacje odpowiedzą. Nie można liczyć że społeczeństwo całe jest superanalitycznymi reporterami, co jak co ale chociaż na takich rzeczach obywatel powinien polegać, niestety wielu (większość?) łyka to co ci durnie rzucą.
  • Odpowiedz
@JerryManson:
Na tym polegają media - czy to TVP czy TVN ... przyswojenie video nie wymaga wysiłku ... zrobienie research już tak
Ludzie niestety bezkrytycznie wierzą ... u starszych na dodatek nie występuje krytyczność co do przekazu ... młodzi już bardziej są krytyczni wiedza ze są fake News itp. Starzy często uznają telewizor za świętość ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Hydrox1992 w tym problem, że moim rówieśnikom też już nie chce się robic researchu... A tak jak Ty to opisujesz to właśnie my powinniśmy być biegli w tym. Starsi też potrafią myśleć sami na podstawie własnych doświadczeń.
  • Odpowiedz
@JerryManson:
Niestety takie czasy mamy - przeładowanie informacja powoduje ze ludziom nie chce się sprawdzać każdego info które do ucha wpadnie ...

Ja nie łapie tylko ze starsi którzy pamiętają PRL i czasy przed ‘89 i pamiętają ze za dobrze nie było - teraz z taka radością prą w tą stronę oddając głosy
Nie wiem, tęsknota za młodością ? Czy co?
  • Odpowiedz