Wpis z mikrobloga

Jak to teraz jest bo te komunikaty nie są do końca jasne.
1. Czy mogę wyjść z dzieckiem w wózku na spacer? Praktycznie tereny polne, pod miastem.

2. Czy mogę jechać autem 30km w odwiedziny do rodziny czy nie?

Serio pytam, bo docierają do mnie sprzeczne informacje.

#koronawirus
  • 7
@LucaJune: jest duża różnica pomiędzy tym co się czyta w Internecie, a co się dzieje naprawdę. Ja po lekturze wieczornej Wykopu i po komunikacje policji o 8 rano przez megafon żeby zostać w domu spodziewałem się najgorszego wychodząc. Tymczasem na ulicach jest zupełnie normalnie, nikt nie przestrzega 2 metrów odstępu, przejeżdża policja obok takiego miejsca gdzie spokojnie 10 mandatów od ręki mogliby wystawić i nic. Później spotkałem straż miejską koło targowiska
@LucaJune: słuchaj, włącz sobie ROZPORZĄDZENIE z 31. marca DOKŁADNIE TO - http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000566
Przeczytaj od A do Z. Nie jest trudne czytanie ustawy. Prawo jest takie,że jest elastyczne. NIGDZIE w tym rozporządzeniu nie ma mowy o tym,że nie można wychodzić na spacer. NIE MA.
Jest Rozdział 8, par. 18 pkt 1) - "W okresie, o którym mowa w § 2 ust. 1, w przypadku gdy przemieszczanie się następuje: 1) pieszo – jednocześnie
@MrWahacz: Podjechalem dziś na cmentarz, parkuje samochód, otwieram drzwi, podjeżdża Strz Miejska i napierdzielaja z megafonu: Zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia i rozporządzeniem Premiera proszę zostać w domu. Pytam: czy mogę na cmentarz a strażnik mówi, ze jak wyjdę to wlepi mi karę 5000 zł. wsiadłem do samochodu i odjechałem. Cmemtarz W Ożarowie Mazowieckim jest zamknięty. Brama jest zaklejona taśmą.
@LucaJune: W Biedastoku ludzie już od kilku dni żalą się, że policja ustawia się na drogach i kontroluje gdzie jedziesz. Także rozporządzenie rozporządzeniem, dużo zależy na kogo trafisz.
@MrWahacz: ja to ogólnie siedze z żoną w chacie, ale małego rozsadza po południu i musi iść chociaż chwilę poodychac.

Ale widzę że sąsiedzi to #!$%@? mają po całości. Szwagier przyjechał i ogród kopia, Dziecko trzeciej sąsiadki się z nimi bawi. Przed chwilą jeszcze ojciec przyjechał do nich i też coś grzebią razem w ogrodzie.
Dramat