Wpis z mikrobloga

Chciałem sobie dziś na spokojnie zapas zakupów na miesiąc zrobić. Specjalnie po nocy, bo myślałem, że mniej osób będzie, a teraz biedrona i lidl otwarte o wiele dłużej. Pierwsza do 24, drugi całą dobę. Pojechałem o 23. Pod biedronką kolejka na 10 osób (8 kas), pod lidlem na 20 (12 kas) przed wejściem do sklepu. Zrobiłem rundkę samochodem i wróciłem, bo nie widziało mi się stanie minimum godziny w kolejce żeby wejść do sklepu.

Problem jest taki, że ludzie chodzą na zakupy m.in. parami, co w obecnym czasie nie ma sensu, bo blokujemy kolejne osoby w kolejce. Po drugie musimy dłużej czekać na wejście, jeśli chcemy wejść razem, bo ze sklepu muszą wyjść dwie osoby, a nie jedna.

W mniejszych sklepach jeszcze gorzej, bo nikt tego nie pilnuje. Ludzie debile, widząc że nie ma wolnych koszyków i tak wchodzą i biorą zakupy w łapy, zamiast czekać aż się koszyk zwolni i będzie można wejść, a kasjerzy to olewają.

Ciul z tym, że przepisy są niekonstytucyjne, ale przecież minimalizacja ryzyka i własne zdrowie ważniejsze.

#covid19 #koronawirus
  • 7
  • Odpowiedz
@dr3vil: 10 osób to nie kolejka ;) chociaż pod biedronką może i... wczoraj//dzisiaj na 3 osobowe trafiłem 5 min... w markecie kolejka na 200m ochroniarz mówi ~30min. wiem że słabo 2 dni z rzędu do sklepu... ale cóż tak wyszło.
  • Odpowiedz
@glogovianin:

te lidle otwarte w nocy to w całej Polsce?


Z tego co widzę to w całej Polsce. Jeszcze planuję koło 3 w nocy podjechać. Skąd inąd wiem, że Tesco 24h tak od 2-3 do 6 rano miało niewielu klientów. Chociaż w obliczu #koronawirus może być różnie.

10 osób to nie kolejka ;) chociaż pod biedronką może i... wczoraj//dzisiaj na 3 osobowe trafiłem 5 min... w markecie kolejka na 200m ochroniarz
  • Odpowiedz
Ciul z tym, że przepisy są niekonstytucyjne, ale przecież minimalizacja ryzyka i własne zdrowie ważniejsze.


@dr3vil: te obostrzenia nijak nie zmniejszają ryzyka. Do momentu ich wprowadzenia ludzie sami się uspokoili, sklepy też ograniczyły wejścia zwykle do 50 osób. Zakupy dało się zrobić spokojnie, bez kolejek, bez tłumów. Ale nie, musiał cały na biało wjechać Pan PiS. Mądrala, spec od wszystkiego, typowy "nie znam się to się wypowiem".

A na pomysł wieczornych
  • Odpowiedz
@dr3vil: to jak z tymi sklepami teraz/ do której czynne?

bije do tego że te przed wirusem co były 24/h pomimo pełnej obsady to z zatowarowaniem na półkach miały problemy nocą/wieczorem
  • Odpowiedz