Wpis z mikrobloga

Tak na serio, pomijając #bekazkatoli i #2137 to czemu w Polsce jest taki kult Jana Pawła II? Czemu ludzie gadają, że niby dzięki niemu obalony został komunizm. Czy on był internowany, aresztowany albo brał udział w rozmowach przy okrągłym stole? Tak na serio pytam
Pobierz nieocenzurowany88 - Tak na serio, pomijając #bekazkatoli i #2137 to czemu w Polsce je...
źródło: comment_1585949680J3FBnzp6pG7grO22PFv6n5.jpg
  • 14
@nieocenzurowany88: Był najwyżej postawionym Polakiem, miał większy wpływ na rządy na świecie, niż 38 mln polaków razem wziętych, słowa motywacyjne tak wysoko postawionej osoby, i na dodatek polaka, dodawały mega kopa do działania ludziom, by obalić ten komunistyczny syf. Poza tym komuniści czuli do niego respekt, bo miał ogromny potencjał. I musieli się liczyć z Jego reakcją. Jestem przekonany, że bez Jana Pawła II komuna by nie padla.
@nieocenzurowany88: ciekaw jestem co robił, gdy ludzie byli pałowani. Siedział na cieplutkim tronie i tuszował pewne rzeczy? Przytulał murzynki w Afryce pytając Tereski jak tam interes idzie? A może wyświęcał kolejnego zbrodniarza? Ja rozumiem jego ówczesny autorytet, ale uważam że na te wszystkie pomniki i kult zasługują ludzie z siniakami na plecach, zakopani w lesie itp. a nie jakiś przywódca religijny, bo powiedział w swojej ojczyźnie, że nie podoba mu się
@nieocenzurowany88 Dlatego, że większość Polaków to katole, a w tamtych czasach kościół miał ogromny autorytet, więc ludzie nie tylko byli ochrzczeni ale faktycznie chodzili do kościoła, a papież był najważniejszą osobą a kościele. Małysz wygrywa w niszowym sporcie i staje się gwiazdą w narodzie, a co dopiero jak Polak został PAPIEŻEM. Narodowe ego eksplodowało.