Wpis z mikrobloga

Mam problem z czytaniem. Nie, nie chodzi o to że nie potrafię czytać lub robię to zbyt wolno. Mam problem żeby czytając obszerny tekst, skupić się na słowie, zdaniu które czytam "tu i teraz". Wodzę wzrokiem po całym tekście, jestem ciekawy co będzie dalej i w konsekwencji nie mogę się skupić na tym co czytam. Odnoszę wrażenie że z tego powodu większość ciekawych tekstów "ucieka mi z głowy," wpadając i wypadając. Jak temu zaradzić? Jest to problem spowodowany tym że nie potrafię się skoncentrować, czy przyczyna może leżeć po stronie rzadkiego czytanka książek (za to sporej ilości tekstów na różnego rodzaju stronach). Uczę się obecnie angielskiego i odnoszę wrażenie że mam też spore problemy z koncentracją, czytając niektóre teksty, frazy i tak naprawdę nie wyciągając z nich żadnej nauki.
Jak sobie pomóc? Czy ktoś miał może kiedyś podobny problem?
#ksiazki #psychologia #nauka #angielski
  • 8
@Castiel: hmm, muszę poczytać. Prawdę mówiąc jestem ogarniętym życiowo gościem, nie mam problemu z pracą, jazda samochodem. Tylko czasami zdarza mi się za bardzo przyspieszać, nawet pisząc tę odpowiedź na telefonie, złapałem się że stukam mega szybko w klawisze, ale gdyby nie autokorekta to 70% literek musiałbym poprawiać, bo przez zbyt szybkie tempo po prostu nie trafiam w odpowiednie literki. Może zbyt dużo bodźców takich jak internet, TV powoduje taki skutek?
@lokibb: Tu masz krótko opisane jakie problemy w nauce języka obcego powoduje Zespół Aspergera.
https://asperger15k.pl/zdrowie/problemy-lingwistyczne/

A tu masz typowe objawy przy ADD (typ nieuważny ADHD bez wyraźnej nadpobudliwości ruchowej):

Symptoms of inattentive type include:

missing details and becoming distracted easily

trouble focusing on the task at hand

becoming bored quickly

difficulty learning or organizing new information

trouble completing homework or losing items needed to stay on task

becoming confused easily or
@lokibb: Próbowałeś medytacji? Tylko ostrożnie z tym, bo jest dużo słabych poradników i łatwo się zrazić. Łatwo też zacząć za ostro, 3 min po kilku dniach zwiększone do 5 spokojnie wystarczą na start.

Pytam, bo sam mam problemy z koncentracją, które nasilają się kiedy nie medytuję. W sumie kiedy śpię dobrze i medytuję 20 min dziennie, to praktycznie nie mam takich problemów. Ale muszę też robić regularne przerwy. Timer na 25