Wpis z mikrobloga

Obserwuję newsy i wpisy na wykopie o zwolnieniach, niskich wypłatach i braku pomocy dla firm (5k kredytu XDDD) a tymczasem w Belgii:

Nie wiem jak z pomocą dla firm ale w przypadku pracowników

- zdecydowanie większość ludzi na tymczasowym bezrobociu, wypłacane 70 procent wynagrodzenia brutto
- na dniach wypłacany dodatek ok 220€/osoba lub rodzina na rachunki za energię (wypłacane automatycznie, bez ubiegania się)
-większość firm budowlanych stoi, tak samo fabryk (pracują tylko te niezbędne z tego co wiem) sektor dienstcheques czyli ogólnie sektor sprzątający również stoi do 19 kwietnia

I póki co chyba tyle dodatków i przestojów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego właśnie cieszę się ze wyjechałem, gdybym teraz nadal pracował w Polsce nawet nie miałbym na kolejny czynsz, a tutaj zapewne nawet nie będę musiał ruszać oszczędności.
Gdyby tylko udało się namówić różową to zamiast inwestować w nieruchomość w Polsce kupiłbym mieszkanie tutaj i nawet nie myślał wracać (zresztą jaki sens, kiedyś już dodałem wpis że ceny za mkw w przeliczeniu eur do pln są jednakowe) ()

A tak przy okazji to 15k przypadków w Belgii i 62 w moim 40k mieście xD

#belgia #koronawirus ale też #tvpis #bekazpisu
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tluczek_do_kartofli: fabryki pracują te które chcą i się dostosują do zaleceń. Branża typowo przemysłowa w żaden sposób nie związana z wirusem i nic nie stoi. Sprzątaczki to wiadomo że nie mogą bo będą roznosić