Wpis z mikrobloga

@mozekamil: Troche późno jak na migracje do UK, i nie mówie tu nawet o pandemii, ale o wszystkich utrudnieniach związanych z Brexitem. No ale branża Tv i filmu stoi na o wiele wyższym poziomie niż polska imho, więc raczej dobry wybór.
@mozekamil: A no w Londynie pracy nie brakuje, w studio prawie każdy projekt bierzemy freelancerów bo sie nie wyrabiamy. Połowa z nich to właśnie do Nuke'a potrzebni.
Jak chcesz tam mieszkać i pracować, to celuj blisko centrum, wiekszość studio tam jest. Inaczej czeka cie 1h+ w jedną strone zatłoczonym metrem, nie polecam.
A no w Londynie pracy nie brakuje, w studio prawie każdy projekt bierzemy freelancerów bo sie nie wyrabiamy. Połowa z nich to właśnie do Nuke'a potrzebni.


@Izeer: To ja się zgłaszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@loczyn: No to czas zbierać na bilety. Niedługo bedą potrzebne wizy by zostać w UK, a że brexit to jeden wielki #!$%@?, pewnie do ostatniego momentu nie bedzie wiadomo co i jak ¯\_(ツ)_/¯
@KingFight zalezy od doswiadczenia. Ja w branzy jestem dość świeży, wiec jakichś kokosów nie zarabiam, ale po paru latach jest juz sporo powyzej sredniej.
@Rejken Wydaje mi sie ze nie oglądało by sie tego dobrze, w kólko ten sam obraz z malymi zmianami, bo trzeba poprawiac by nie bylo błędów. Może jak będę cos w 3D robić to tak zrobię.
@Izeer: Racja, mimo wszystko chciałbym zobaczyć jak wygląda taki proces tworzenia animacji. Sam się bawiłem troszkę, ale totalna amatorszczyzna. Daj też znać jak skończysz, z chęcią zobaczę co tam zrobiłeś!
@Rejken: To co teraz robie to wlasciwie nie jest animacja. W reklamie wystepuje animatroniczny zwierzak, wiec moim zadaniem tutaj jest skomponowanie go z tlem i wyczyszczenie z tła ludzi ktorzy nim operuja, linki, zielone tła itd. Nie wiem czy takie interesujace do oglądania, ale moze przy nastepnym projekcie zapytam szefa czy ok żebym zrobil z tego time lapse, o ile bede jeszcze z domu pracowac.
@Izeer: Hej, wybacz, że tak pytam, ale ciekami mnie ten temat. Studiowałeś w tym kierunku czy jako własne hobby, że aż doszedłeś do takiego poziomu, że znalazłeś pracę w tym kierunku?
@Rejken: Spoko. Uczyłem się w technikum na kierunku grafiki komputerowej, głownie do druku. Druk nie ciekawił mnie zbytnio, ale nauczyli mnie kilku programów, od tego zacząłem bawić się w animacje i efekty. W Polsce znalazłem chyba tylko jedno czy dwa miejsca gdzie uczyli animacji itp, ale były dość drogie, daleko, i efekty prac studentów jakoś mnie nie powalały, więc uczyłem się sam. Prace znalazłem dopiero w Londynie, bo na swoim zadupiu,