Wpis z mikrobloga

#kawa
Gdzie kupujecie kawę?
Chciałem sobie zamówić kawę ziarnistą, bo jednak taka świeżo mielona zaparzona w kawiarce jest dużo lepsza i już miałem zamawiać Lavazzę Oro, a mi siostra mówi, żebym sobie sprawdził komentarze, bo ponoć już nawet kawę podrabiają. Myślę sobie, że żartuje, ale wchodzę w komentarze, a tam najwyżej punktowane w stylu: "kwaśna", "na pewno to nie jest kawa jak ta przeznaczana na rynek włoski", "faktycznie smak jakiś dziwny". No i w końcu nie zamówiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Gdzie kupię jakąś smaczną kawę pakowaną po 1 kg w cenie 50-100 zł?
  • 15
  • Odpowiedz
@potatowitheyes: zależy co rozumiesz przez "smaczna". Z natury jest przecież kwaskowa, a te włoskie, to są po prostu piekielnie wypalone, dlatego bardziej gorzkie - czasem jak popiół aż, więc teoretycznie gorszej jakości, bo i tak pierwotnego smaku nie czuć. ¯\_(ツ)_/¯ Jak chcesz coś trochę lepszego, to zobacz na mastroantonio.pl - oprócz singli mają też przyjemne tańsze mieszanki. Za stówkę pewnie dostaniesz już dwie połówki - np. jedna bardziej słodka i czekoladowa,
  • Odpowiedz
zależy co rozumiesz przez "smaczna"


@HansLanda88: Faktycznie nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi mi konkretnie o kawę Lavazza Ora, bo taką piłem jakiś czas temu u znajomych na chrzcinach i była moim zdaniem całkiem smaczna. Nie znam się szczególnie na rodzajach kaw, dlatego szukam właśnie tej kawy. Lub czegoś o podobnych walorach smakowych.

Dzięki wszystkim za pomoc i linki, poczytam trochę i może coś wybiorę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@finestcoffee_pl: no a jaka kawa jest dobra z mainstreamu? bo tak jak mówisz, kupiłem dwie kawy z palarni, ale moim zdaniem były mocno przeciętne, a jak to różowa stwierdziła, że "dobra, ale z mc czy z automatu costa jest lepsza" xD teraz chce coś kupić sprawdzonego i dobrego
  • Odpowiedz
@langigd: najprościej mówiąc dobra kawa to taka która Ci najbardziej smakuje :) Jedni lubią mocno palne kawy od Lavazzy, a inni jasno palone ziarna do dripa. Jeszcze inni lubią kawy o posmaku czekolady, a inni o nutach owocowych.

Jeśli lubisz kawy łagodne, słodkie i czekoladowe - polecam ziarna z Brazylii (darujmy sobie najtańszego Santosa z posmakiem drewna ;))
Jeśli w smaku mają występować dojrzałe owoce - Gwatemala, Kostaryka czy Kolumbia będą
  • Odpowiedz