Wpis z mikrobloga

@kujol #!$%@?, kominiarz by się nie zdziwił bo już nie raz widział takie rzeczy. Zdziwić to się może anon na wykopie co nie ma bladego pojęcia że takie rozwiązania stosowało się często choćby po to żeby wyjść ponad dach określonym miejscu albo połączyć kilka przewodów kominowych w jednym kominie ponad dachem i nie wpływa to w żaden sposób na pogorszenie właściwości takiego przewodu kominowego.
  • Odpowiedz
Takie kominy w kamienicach to normalne jest. Powinny być tzw. Ciągnięte pod kątem 30 stopni ok 1,5m. Ale nie za każdym razem im to wyszło. Niektóre są tak poskręcane jak schody zabiegowe. Ciężko nieraz dojść co i jak bo bez rozkucia nie ogarniesz. Mało tego przekrój tez może się zmienić.
  • Odpowiedz
moze zorientowal sie, ze komin #!$%@? sie np w krokiew i sie ratowal w ten sposób xd


@Yikan3: U mnie rozwiązali ten problem dając krokiew prosto przez kanał wentylacyjny w kominie tym samym blokując go.
  • Odpowiedz
@Ciekawski666: ja nie jestem dekarzem, tylko budowlańcem amatorem, ale potrafię sobie bez problemu wyobrazić sytuację, w której to owszem, będzie problemem, zwłaszcza w przypadku belki koszowej. Zarówno konstrukcyjnym: końce tej belki przecież musisz na czymś oprzeć, jak to zrobisz, jeśli konstrukcja samego budynku tego nie przewiduje, a z kominem ci jej związać nie wolno, jak i potem dekarskim: masz przegięcie dachu, typowy kosz, a w jego biegu wystający komin. Oczywiście,
  • Odpowiedz