Wpis z mikrobloga

Trochę inny film tym razem, chciałbym wam pokazać mały upgrade sprzętu z Pentium 100Mhz do Pentium 133Mhz oraz lekka różnicę w wydajności która udało się uzyskać. Do zmierzenia wydajności używam paczki benchmarków zaciągniętej z PhilsComputerLab (link w opisie). Będę się starał aktualizować sprzęt w miarę czasu jak przeglądam kolejne kompakty z cd-action, aby odpowiadał on temu, na czym można było pograć w tamtym czasie.
#retrogaming #cdaction #komputery #staregry #retrocomputing
carlysdream - Trochę inny film tym razem, chciałbym wam pokazać mały upgrade sprzętu ...
  • 19
@carlysdream: Stary, miałem dawno temu (jako dzieciak) pentiuma 120Mhz razem z 16MB ram. Któregoś dnia z nudów przeglądałem książeczkę do płyty głównej, z której nic nie rozumiałem bo była po angielsku xD. Jednak moją uwagę zwróciła tabelka gdzie były podane różne częstotliwości w tabelce (90,100,120,133,150,166,200 jakoś) i ustawienia zworek. Pomyślałem sobie "ciekawe co się stanie jak zmienie zworki na wyższy setup niż 120" - spróbowałem 150 - działa! Potem 166 -
@azmar: tzn wiesz, ja wiem ze moglbym sie pobawic tym i pewnie daloby sie tak ustawic to ustrojstwo zeby ten procek obslugiwal, tym bardziej ze to nie sa jakies zawrotne predkosci i szyna jest dosyc blisko, bo jest roznica tylko 6Mhz miedzy pentium 120Mhz i pentium 133Mhz, ale boje sie wlasnie ze sie #!$%@? i tyle sobie ponagrywalem :/ Strasznie ciezko dostac teraz dzialajacy sprzet z tej epoki w dobrej cenie,