Wpis z mikrobloga

W prowadzeniu własnej, niewielkiej działalności #!$%@? mnie, że dla niektórych osób wiecznie jest drogo.

Raz na jakiś czas trafi się taki typ klienta. Facet zna cenę godzinową usługi wcześniej o czym jest dokładnie poinformowany, mówię mu szacunkowo +/- ile to wyjdzie, daje mu najniższą stawkę jaką mogę mu zaoferować bo z polecenia od znajomego, to wiadome - trzeba sobie pomagać, coś tam taniej robimy, ale przecież nie za darmo, bo przecież jakiś niewielki procent dla siebie też zostawić muszę i doliczyć podstawowe koszty. Termin ma od zaraz. Nie liczę mu nawet dowozu maszyny, jeszcze obrywam końcówkę "na flachę". I kwik, że dużo, nie wiedziałem, że tyle wyjdzie (no #!$%@?, jak nie wiedziałeś, jak mówiłem ci chłopie do której się zejdzie). I wypominanie, że inni biorą taniej a u tego robiłeś i mówił, że było tylko 3h (no było, ale miał połowę roboty co tu) i takie tam. No #!$%@? mać. Roboty "po znajomych" to najgorszy syf jaki może być. Dlaczego ludzie są tacy jebnięci?
Jak mnie na coś nie stać, to nie decyduje się na daną usługę/zakup i staram się ją odłożyć w czasie, albo szukam tańszej alternatywy, a nie #!$%@? w sklepie "panie, czego tak drogo, weź pan coś obniż".

#zalesie #dzialalnoscgospodarcza i w sumie to #pracbaza
  • 8
@rzeznia22: to jest ten sam typ ludzi co jak wchodzą do sklepu to pytają "ile to kosztuje i dlaczego tak drogo"
też takich nie lubię
tak samo jak ja wyceniam jaką usługę a goście: daj pan rabat 40-50%. Nosz kurde, rozumiem, 5-10% za to że pierwszy raz współpracujemy, to na początek można coś opuścić ale nie 40% i nie cały czas
@rzeznia22: przerabiam to właśnie, niestety wpieprzylem się w to i już po prostu chce wyjść żeby więcej nie dokładać. Bo próby rozmowy o hajsie za dodatkowe rzeczy są zbywane...
@yazir: Problemem jest też konkurencja, co robi za Ukraińskie stawki, byle jak, byle czym, na czarnucha i zarabia tylko na bieżące koszty. Potem słyszę #!$%@? od takiego gościa, "bo ten bierze 70, a Pan 100 woła!". To #!$%@?, po #!$%@? do mnie dzwonisz i się zgadzasz na taką stawkę i moją usługę? Dlaczego nie dzwonisz do tego co robi po 70? Rzadko takie akcje mam, ale raz na 2 czy 3