Wpis z mikrobloga

Czy posiada ktoś z was w zanadrzu tabelę w której porównane zostało co najmniej kilkanaście komunikatorów szyfrujących? Pamiętam, że oprócz tych najpopularniejszych typu WhatsApp czy Telegram, to było też o wiele więcej. Głównym celem tej tabeli było porównanie tych wszystkich aplikacji na podstawie tego w jakim kraju są ich serwery, czy trzeba podawać nr telefonu przy rejestracji lub czy aplikacja posiada funkcję samozniszczenia wysłanych wiadomości w wyznaczonym czasie.

#szyfrowanie #aplikacje #pytanie #informatyka #android #pytaniedoeksperta
  • 5
@pumpkinguy Robił, ale oparty był chyba o jakąś analizę podobnego wątku na reddit. Tak czy inaczej nie mogłem znaleźć. Signal jest ok, ale na niekorzyść działa fakt podawania nr telefonu czy też jurysdykcja USA
@GhostxT zostaje Ci jakiś root + custom ROM , np LineageOS, miałem pół roku na Moto Z i powróciłem do stockowego andka niestety. Po odcięciu macek gugla była fajna świadomość, że żaden koncern nie zbiera już tyle danych o mnie i ciulowa świadomość że połowa rzeczy , w tym powiadomienia , nie działa , co chwilę zdycha jakaś aplikacja , trzeba kombinować - krótko: dla ludzi lubiących sobie grzebać, debugować itp.
Tox