Wpis z mikrobloga

Mireczki, gdzie można kupić maseczki? Objechałem dzisiaj chyba ze 20 znanych mi aptek i znalazłem w dwóch - cena odpowiednio 4,90 i 6,90 zł za SZTUKĘ. Tak, zwykła maseczka chirurgiczna.
Czy oferty z AliExpress z wysyłką z Polski, faktycznie są wysyłane z Polski i paczka przychodzi szybko? Wolałbym coś z wysyłką do paczkomatu albo nawet odbiór osobisty w Warszawie.
Najbardziej interesuje mnie zakup kilku maseczek ffp2 lub ffp3 (one są wielokrotnego użytku po sterylizacji, prawda?), natomiast jeśli tak się nie da, to wystarczą mi nawet maseczki chirurgiczne 3-warstwowe.
Wołam przy okazji @konto_zielonki bo on kiedyś pisał, że zamawia i taguję: #koronawirus #2019ncov i #warszawa
  • 8
@medevacs: wychodzę raz dziennie do/z pracy, ale tu bym maseczki nie zakładał bo z nikim nie widzę się po drodze, a pracuję również sam w zamkniętym pomieszczeniu. Nikt mnie nie odwiedza ani ja nikogo. Myję ręce, używam płynu vol. 60%, więc to chyba wystarczy.
Oprócz tego robię spore zakupy dla swojej rodziny, rodziców i dziadków - w sumie 3x w tygodniu. Do tej pory nie używałem maseczek ani rękawiczek. Doraźnie używałem
@DelPierdo: no rękawiczki to jest w ogóle hit. Rękawiczki nitrylowe znalazłem w kilku aptekach, ale ceny... Najtaniej znalazłem za 69 zł/opakowanie, a najdrożej za 88 zł/opakowanie. Przed epidemią kupowałem po 14 zł/opakowanie.