Wpis z mikrobloga

Dodałem przyśpieszenie. Wcześniej prędkość była nadawana 1:1 z triggera w padzie, znaczy się oczywiście skalowana ale pozycja oznaczała daną prędkość jaką ma nadać w danym momencie. Powodowało to że jeśli się dała zbyt dużą prędkość bez rozpędzenia to silnik gubił kroki, co objawia się charakterystycznym dźwiękiem jak i brakiem ruchu. Można to usłyszeć na filmie. Dla demonstracji pod przyciskiem A umieściłem załączanie funkcji przyśpieszenia. Próbując się wzorować na prawdziwych samochodach przyśpieszenie rośnie jak logarytm z numery kroku silnika pomnożone przez współczynnik przyśpieszenia ceil(log(stepNumber))*ACCELERATION. zwalnianie zrobiłem też w ten sam sposób, myślałem by zwalnianie było liniowe, ale w sumie nie ma to znaczenia przy takich prędkościach jakie osiąga auto więc zostawiłem by to był też logarytm. Ogarnę teraz testy. Następnie rozkminie exception handling bo w sumie o tym zapomniałem i mam brzydko zrobiony tam exit() które miałem roboczo. Następnie tak jak mówiłem będę robił obsługę czujników

Tag projektu: #malinoweauto

#elektronika #majsterkowanie #arduino #diy #chwalesie #raspberrypi #tworczoscwlasna #programowanie
mapache - Dodałem przyśpieszenie. Wcześniej prędkość była nadawana 1:1 z triggera w p...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szwe: dokładnie nie wiem. bo wiele rzeczy już po prostu miałem, jak np sam model auta z lego czy silnik krokowy. ale napiszę listy części jakie są użyte z elekrotniki

-RPi 3B+
-8x czujnik HC-SR04
-Kamera do RPi Waveshare szerokokątna
-9
  • Odpowiedz
@mat888: myślę że nie. uważam że nie powinno się wszędzie gdzie się da pchać AI bo to nie efektywne gdy można samemu wymyślić wzory i sposób działania. oczywiście można nazwać auto że ma AI bo będzie podejmować jakieś decyzje itd ale to nie będzie typowe AI jak ma się zazwyczaj na myśli że się uczy itd
  • Odpowiedz
@mat888: do tego by zastosować AI w tym projekcie bym musiał napisać środowisko do uczenia się. bo takie fizyczne uczenie się na żywym modelu auta by było czasochłonne. jako że mój zespół liczy tylko jedną osobę to dla mnie jest to mało wykonalne
  • Odpowiedz
@mapache: silnik gubi kroki czy koła buksują ? jakby buksowały to w połączeniu z akcelerometrem można by zrobić jakiś system typu ASR. Chociaż ten Twój algorytm przyśpieszania wygląda mega. Taki soft start
  • Odpowiedz