Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś z Was otwierał niedawno firmę z dofinansowaniem na start (dotacja z funduszy EFS) i wie co w obecnej sytuacji przy braku zleceń można zrobić lub ma trochę więcej info niż ja? (agencja marketingowa here...)

Z perspektywy umowy z PUP-em mam trochę #!$%@? - muszę na rynku utrzymać się 12 miesięcy, a firmę założyłem w grudniu i nie mogę firmy zawiesić, bo grozi to zwrotem całego dofinansowania + odsetki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dzwoniłem dziś do swojego PUP-u czy mają jakieś informacje. Miła pani powiedziała tylko, że mogę zawiesić składki ZUS na 3 miechy - o czym #!$%@? wiedziałem, swoją drogą super pomoc XD i sobie gdzieś pracować na zleceniu XD, ale firmy zawiesić nie mogę.

Przy przetrzepywaniu internetów trafiłem na coś takiego, ale nadal nie wiem czy to przeszło wraz z tą magiczną dziurawą tarczą antykryzysową, czy nie - https://www.gov.pl/web/koronawirus/antykryzysowe-dzialania-dla-projektow-finansowanych-z-efs

#biznes #firma #koronawirus #gospodarka #polska #podatki
  • 11
@m4r_: Dobra gościu, będziesz mnie oceniał po emotikonkach? Nie masz nic ciekawego do wniesienia do dyskusji to nie szukaj dymów. Szukam merytorycznej pomocy i dyskusji, a jak zwykle trafiam na dzbana.
@bastian009: Ale na co liczysz, warunki były jasne, utrzymujesz firmę przez 12 mcy. Jak to JDG i tak masz zwolnienie z ZUSu przez poł roku a potem mały ZUS. Jak nie masz zleceń i nie dajesz rady się z tego utrzymać to szukaj etatu
Szukam merytorycznej pomocy i dyskusji, a jak zwykle trafiam na dzbana.


@bastian009: szukaj roboty żeby zarobić na opłaty lub zamykaj to i zwróć dotację, niestety nic bardziej merytorycznie nie znajdziesz. PiS mówi od razu żebyś się #!$%@?ł.
@Koliat: Utrzymanie firmy przy podpisywanej umowie WTEDY byłoby łatwe. Teraz nie jest, bo wynikły nowe okoliczności. Jeśli ktoś nie radzi sobie z prowadzeniem firmy w aktualnym momencie to może ją zawiesić - ja nie mogę bo czeka mnie za to kara. Dlatego szukam wyjścia z sytuacji. Zawsze zostaje etat, ale chyba nie o to chodziło zakładając działalność - prawda?
Sprzedaj trochę sprzętów. Żeby mieć na opłaty:) skorzystasz ze świadczenia postojewgo w kwocie 2000 tys brutto jednorazowo. W związku ze spadły ci przychody przez wirusa.

Dwa lata temu brałem dotacje 19.k otrzymałem firmie i dalej prowadzę nie zawiszalem firmy.
Nikt nie przyjechał ani nie dzwonił czy ma te sprzęty czy je rozdałem itp.