Wpis z mikrobloga

Wiesz, że w większości państw, jeśli nie we wszystkich, osoby w lżejszym stanie trzyma się w domach, również ze zdiagnozowanym COVID-19?


@Planeta_odebete2: Lżejsze przypadki, a już co najmniej dwie osoby umarły w domu czekajac na wykonanie testów.

Odróżniasz światopoglądowe, semantyczne spory, od stanu
  • Odpowiedz
a piwowcy tego nie robią, m innymi dlatego, że wydali kase z rezerw na miał weglowy żeby było na 13 czy 14 dla górników, a nie kupowali masek.


Ja nie wiem, czy wy naprawdę jesteście tak tępi czy siedzę tu z 13latkami bez pojęcia o czymkolwiek? Ty sobie wyobrażasz, że w podziemiach NBP istnieje taki wielki skarbiec, coś jak u Sknerusa McKwacza i tam państwo trzyma swoje środki? I wpada Szumowski do Morawieckiego, mówi, że trzeba szybko kupować maseczki, Mateusz otwiera wielkie wrota, a tam pustka i echo odbijające wielkie "o ooo"? Serio?

Wiesz w jakim tempie i na ile sposobów państwo może zdobyć pieniądze, gdy się zdarzy nieprzewidziana sytuacja? Zwłaszcza państwo o naszej strukturze i wielkości długu publicznego (chyba, że oprócz lekarzy, EUROSTAT to też banda spiskujących, tfu, pisowców) i państwo z naszymi ratingami? Bo to, że dług publiczny mamy wyraźnie mniejszy niż średnia UE to wiesz, prawda?

Pomyśl
  • Odpowiedz
Dobrym wskaźnikiem jest ilość wynonanych testów na liczbę wykrytych chorych. Mamy stosunkowo niski wskaźnik, co oznacza że testujemy dość szeroko


@lone_sloane: tym się też da manipulować, wystarczy że geograficznie limitujesz ilość testów w powiatach - i wtedy masz piękną statystykę bo badasz załóżmy w 2/3 powiatów
wszystkie statystyki piękne

blokujesz testy pacjentów objawowych z kwarantanny i zmarłych, epidemia wyhamowuje - można
  • Odpowiedz
@megawatt kiedyś otworzyłem tu dyskusje na ten temat i wnioski były takie, że testów robimy za mało (bo ludzie na kwarantanna h ich nie mają albo czekają długo) ale z uwagi na wiele czynników nie da się tego porównać rzetelnie do innych krajów.
  • Odpowiedz
@lone_sloane:


Czyli nie da się porównać, ale a priori zakładamy, że robimy za mało, "bo tak"?

Robimy za mało w stosunku do własnych potrzeb - bo wielu ludzi z kwarantanny nie ma ich robionych, albo czekają na nie zbyt dlugo.
A mówiłem że ciężko jednoznacznie zmierzyć czy robimy mało czy dużo w stosunku do innych krajów.
  • Odpowiedz
Ja nie wiem, czy wy naprawdę jesteście tak tępi czy siedzę tu z 13latkami bez pojęcia o czymkolwiek? Ty sobie wyobrażasz, że w podziemiach NBP istnieje taki wielki skarbiec, coś jak u Sknerusa McKwacza i tam państwo trzyma swoje środki? I wpada Szumowski do Morawieckiego, mówi, że trzeba szybko kupować maseczki, Mateusz otwiera wielkie wrota, a tam pustka i echo odbijające wielkie "o ooo"? Serio?


@Planeta_odebete2: To władza którą tak fanatycznie bronisz w Wiadomościach TVP przedstaiwanych jako ostoja prawdy twierdzi, że ''Zachód zazdrości nam dobrobytu''.
Teraz twierdząc, ze nie ma nawet rezerw na maseczki w obliczu pandemii zarzucasz kłamstwo pisowskiej machinie propagnadowej. Jak to mówił jeden znany pisowski publicysta znalazłeś się w sytuacji ''lost lost''.

Pieniądze były, ale wydawano je milionami na ochydną propagande w mediach TVP czy uwłaczajacych intelignecji portalach Karnowskich czy Sakiewicza i inne poronione wydatki. A opozycja ostrzegałą, jest koniunktura oszczedzajacie na
  • Odpowiedz
Czyli nie da się porównać, ale a priori zakładamy, że robimy za mało, "bo tak"?


@Planeta_odebete2: Ile osób już umarło czekajac na testy lub gdy robiono je z opóxneiniem? Przeicęz nawet ci których tak bronisz niby to zmienili zasady po smierci kobiety, której wg szpitala nie leczono odpowiednio bo choc miałą objawy to nie było wiadomości o kontaktach z osobami z zagranicy. No i zwlekano.
Czyli masz czarno na białym
  • Odpowiedz
w Wiadomościach TVP przedstaiwanych jako ostoja prawdy


Daleki jestem od takiej tezy, ale wykop, za sprawą takich jak ty, leży od prawdy jeszcze dalej.

Teraz twierdząc, ze nie ma nawet rezerw na maseczki w obliczu pandemii


Nie
  • Odpowiedz
Tej która zataiła informację o kontakcie z osobą przebywającą wcześniej w czerwonej strefie?


@Planeta_odebete2: Zdementowane w oswiadczeniu rodziny. Zataić można coś co sie wie. Poza tym jak można stawiac diagnoze na podstawie tego czy jakas osoba miała kontakt z zakażonym da dalszym etapie epidemii gdy były już przypadki zachorowań osób bez pobytu/ kontaktu z osobami z zagranicy.
Były objawi i psim obowiazkiem było wykonac testy nawet gdyby ta osoba faktycznie zataiła fakt kontaktu (co nie wiaodmo czy miało miejsce).Zreszta sam fakt, że zmieniono zalecenia dowodzi, że poprzednie były błedne. Nawet ministerstwo zdrowia, którego tak bronisz podkopuje Twoje bzdetne fanatyczne tezy.

Tymczasem kilka postów wcześniej sugerujesz, że statystyki są fałszowane. Jak sobie to wyobrażasz bez
  • Odpowiedz
Braki w środkach ochrony indywidualnej nie wynikają z sytuacji finansowej, a z gwałtownego wzrostu popytu na rynku światowym. Właśnie dlatego, od Szwajcarii po Ukrainę, problemy z zaopatrzeniem są podobne.


@Planeta_odebete2: Co mnie obchodża braki gdzie indziej. Ja wiem tylko, że polskie władze zapwowiadały już w styczniu że sa super przygotowane na każdy scenariusz. Potem okazało się, że system nie nadąża już przy paru setkach chorych. A przecięz wywiad już ostrzegał.
  • Odpowiedz
Pytam się więc, jak można ukryć epidemię, znajdującą się poza wszelką kontrolą, rosnącą pewnie w tempie wykładniczym, bo przecież w ogromnej części, ludzie chodzą normalnie do pracy, przez ponad miesiąc? Przecież cała Polska stanie się jednym wielkim Wuhan, od Jastarni, po Nowy Targ. Jak wy to sobie wyobrażacie? Kto jest w stanie uwierzyć w tak kretyński plan?


@Planeta_odebete2: Znowu zakładasz coś sam sobie. Zarzut tyczy sie głownie nie badania ludzi
  • Odpowiedz