Wpis z mikrobloga

Jakiś Miras magik od laptopów ?

Dell M4700, włącza się za 5-20 razem ( tak że pokaże logo Della i normalnie Windowsa wczyta)

Przycisk jak i lampki się zapalają, dysk zaszeleści, ale później nic się nie dzieje - czarny ekran.
Jak sie przytrzyma przycisk, żeby wyłączyć to wiatraki wszystkie słychać nagle i dopiero off.

Jakbym ktoś mógł naprowadzić step by step, byłbym bardzo wdzięczny.Coś nowego zawsze i jaka radocha jakby się udało ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak coś to mam lutownice, rozlutownice, hot-air, miernik, oscyloskop, zasilacze laboratoryjne.
#laptopy #elektronikapraktyczna
  • 14
Spróbuj może z nowym dyskiem, jeżeli system uruchamia się za tym 5 czy 20 razem to warto zobaczyć czy nie pomoże sam format, jak nie to sprawdź czy dysk się nie sypie, pobierz hdtune czy jakis podbny program i porownaj sobie wyniki health testu z tymi ktore obiecywał producent przy nowym dysku(sprawdź sobie po modelu dysku). Wymiana dysku na ssd sata nie jest już taka droga, a ssd świetnie się sprawdzają w
@Pustulka: Z poziomu kompa update, jak już się włączy ?

Tylko tu taki problemik, bo jak sie robi update biosu to komp się musi wyłączyć i włączyć, więc staje na tym że wgrywam go wyłącza się i dupa ciemny ekran( ͡° ͜ʖ ͡°)

//Baterie od Biosu też wyjmowałem, razem z normalną i trzymałem power przez 30 sekund żeby napięcie sobie pospadało na układach.
@matt1807:
Powiedz mi jakie masz opcje w biosie w zakładce video pod optimus, bo dawno nie miałem starszego precisiona w rękach i nie pamiętam czy jest możliwe wymuszenie odpalenia laptopa na integrze na uefi bez modów.
@matt1807: Tak jak myślałem, odznacz i zapisz, wówczas wyłączysz działanie integry, która raczej pada bardzo rzadko i sprawdź czy się coś zmieniło. Jak nie będzie zmian to zaznacz ponownie, zapisz, rozbierz laptop, wyjmij dedykowaną kartę i odpal laptop bez niej. Gdy będzie dalej miał problemy to wykluczone będzie miał uszkodzone zintegrowane HD4000 i dedykowaną kartę, swoją drogą jaką masz, bo nie odpowiedziałeś?
@Pustulka NVIDIA Quadro K2000M ( co kupić tanio zamiast niej ewentualnie ?) Jeszcze raz bo słownik cię poprawił i tak jakoś dziwnie wyszło. Jak wyjmę nvidie i nadal będzie jak jest to i hd4000 i nividia padły razem ? Dziewczyna autocady i programy 3D na tym obsługiwała rok czasu, możliwie że zarżnęła ?

PS.Jakiś piekarnik czy coś ? ()
NVIDIA Quadro K2000M


@matt1807: Keplery padały i dalej im się zdarza, sam miałem uszkodzonego M6700 z K5000M.

Dziewczyna autocady i programy 3D na tym obsługiwała rok czasu, możliwie że zarżnęła ?


Kiepskie kulki na dwóch poziomach nie tylko te łączące chip z płytką pcb na mxm, ale też samym rdzeniem i resztą potrafiły się utlenić, magia bezołowiowych połączeń.

Jeszcze raz bo słownik cię poprawił i tak jakoś dziwnie wyszło. Jak wyjmę
@Pustulka Narazie nie mam możliwości ściągnąć tamtego laptopa bo dałem dziewczynie swojego żeby miała jak robić na studia projekty Odłączyłem napęd, Bluetooth, WLAN,ram, dysk, wiatraki, karte Nic nie pomogło, czy razem, czy pojedynczo Czyli co płyta tak wstępnie wraz z HD4000 ? Wiadomo że potwierdzić będę mógł jak podmienie , ale prędko się to nie zdaży Zwarcie jakby było to potrzebuje podłączyć zasilacz laboratoryjny i obserwować wskazania, ewentualnie lampkę czy jest zwarcie