Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomóżcie proszę. Mam kalkulator w excelu, który oblicza koszt inwestycji. W kalkulatorze jest jedno pole gdzie trzeba wpisać liczbę z zakresu od 8 do 160 i kilka list rozwijanych. Potrzebuję ww. kalkulator umieścić na stronie internetowej, żeby potencjalni klienci mogli zrobić symulację kosztów. I nie wiem jak. Są w sieci różne konwertery Excel do html bądź javascript ale po konwersji i umieszczeniu na stronie pojawia się obraz kalkulatora bez możliwości edycji. Jakieś pomysły jak to zrobić? #excel #javascript #html
  • 7
@KwasneJablko: O! I to już jakiś pomysł jest :) jak mi się nie uda umieścić na stronie, to tak właśnie zrobię. Screena nie chcę wrzucać, bo są tam dane firmy, a nie chcę żeby ktoś skojarzył to konto z firmą :D
@Fiodorr: no spoko, tylko chcialem zoabczyc zlozonosc projektu. Mysle ze to zbyt duza operacja wrzucac to na s strone, szczegolnie gdy pytasz o to na wykopie.

Musialbys baze danych postawic, napisac apke w JavaScript, potem zadbac o loginy, hasla i ogolnie. Musialbys zadbac o caly CRUD. Caly frontend i backend po prostu. Poza tym musialbys to postawic na jakims serweerze.

Do tego co chcesz zrobic najlepszym rozwiazaniem jest wlasnie Google Sheet.
@KwasneJablko: Dzięki. Właśnie tego potrzebowałem. Stronę już mam na webwavecms, a sam kalkulator ma być dostępny dla każdego zainteresowanego, który wejdzie na stronę- także loginy, hasła są zbędne. Jestem farmaceutą i zwyczajnie nie wiedziałem w jakim kierunku pójść i czy to co chcę zrobić w ogóle jest możliwe. Z tymi arkuszami to świetny pomysł. Jeszcze raz dziękuję :)
No roboty to przy tym będzie, bo sam kiedyś próbowałem czegoś takiego, ale że niedługo po rozpoczęciu znalazłem robotę to zrezygnowałem po pierwszym posiedzeniu. Mam kod do wstawiania elementu na stronę, zaznaczanie przez przeciąganie i duplikowanie wartości przez przeciąganie. Do tego pasowałoby dodać pasek narzędzi, choć to akurat nic trudnego, jakiś framework do obsługi formuł i trochę backendu i ładny styl. Backend to w sumie zapisywanie do bazy głównie, jakbym przeczytał redme