Wpis z mikrobloga

Gram sobie Moskwiczami i jakoś idzie jak po grudzie...
Na południe Horda, którą próbowałem ruszyć, ale ma za mocnych sojuszników (Uzbecy, Krym i Al Cośtam), jest też Kazań, ale właśnie robiłem reload, bo też za mocni się okazało, a w międzyczasie chce mnie cały czas atakować Dania...
Sojuszy nie za bardzo mam z kim zawiązać i kminię tylko czy by się podjąć jeszcze raz tego Kazania w trybie reconquest, ale chyba coś robię nie tak, skoro przegrywam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W ostateczności poczekam na ten Nowy Gród...

BTW myślicie, że powinienem wciągnąć nosem tych swoich trzech wasali, czy zostawić jako AI support?

#eu4
X.....e - Gram sobie Moskwiczami i jakoś idzie jak po grudzie... 
Na południe Horda,...

źródło: comment_1585556809k5A7TTaxqRkbZ6tTBtB2ZH.jpg

Pobierz
  • 24
@WReich: Już to zrobiłem, czekam teraz na kolejną wojenkę, bo mam trus.
@Thomas_Szasz: Chyba ten generał mi już kopnął w kalendarz ¯\_(ツ)_/¯ ()
@hohohohoho: Dzięki za rady odnośnie stepu, nie byłem tego świadomy. Próbowałem karpet sidż na Krymie, ale ponieważ nie mam generała z choćby jednym pipem w siege, to idzie jak krew z nosa i oni mi przejmują więcej terytorium niż ja im.
X.....e - @WReich: Już to zrobiłem, czekam teraz na kolejną wojenkę, bo mam trus.
@T...

źródło: comment_1585557150L3rp2cUP1icIIoMNkUsTRz.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XDwGlowie: Nowogród można zacząć bić w pierwszym roku od zaczęcia gry. Zero litości. Bez problemu się wygrywa swoją armią i wasali.
@Fevx: Tak, zrobiłem to i wziąłem w opór terytorium. Miałem jeszcze wojenkę z Tverem i Odyevem. Teraz kolejny krok i jest szach na tej planszy na razie.
@hohohohoho: Zmieniłem taktykę i teraz robię carpet siege bezpośrednio na Kazaniu, bo wywnioskowałem, że skoro tak wolno idzie przejmowanie fortu na krymie, to nie powinienem nawet na niego zwracać uwagi.
Zazwyczaj jednak robię na odwrót i najpierw przejmuję aliantów głównego wroga, żeby zrobić
X.....e - @Fevx: Tak, zrobiłem to i wziąłem w opór terytorium. Miałem jeszcze wojenkę...

źródło: comment_1585558897x2jMIDz1cjOedhfEidI61u.jpg

Pobierz
@hohohohoho: Wiem gdzie jest Uzbek, ziomuś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze taki zielony to nie jestem. Jednak tak jak mówię, taktyka, żeby najpierw brać się za sojuszników jest w tym wypadku błędna, bo wcześniej tak robiłem i z powodu zbyt wolnego sidżowania (sry nie pamiętam polskiego słowa) nie udawało mi się nawet pozytywnego war score ugrać, a wiem, że chodzi tu o jak najszybsze zmniejszenie potencjału wojsk
X.....e - @hohohohoho: Wiem gdzie jest Uzbek, ziomuś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze taki zielony...

źródło: comment_1585559655qs5jjKIckYBS0QNIMEHOGb.jpg

Pobierz
@XDwGlowie: zacznij, jak słusznie napisali koledzy wyżej, do zaatakowania Nowogrodu. protip - w pierwszej wojnie przejmij ich graniczne prowincje, żeby żadna Dania czy Kawalerowie Mieczowi w nich nie wjechali (czyli Nowogród będzie wewnątrz twojego terytorium i będzie graniczyć tylko z tobą). w międzyczasie integrujesz wasali i w niedługim czasie masz prawie wszystkie ruskie ziemie. jak to zrobisz staraj się iść w stronę Krymu, żeby nie wjechali tam za mocno Ottomani. stepy
@NieBojeSieMinusow: Rozumiem. Rilołdy są grane cały czas xD

Melduję, że misja została wykonana, przejąłem Centrum Handlu w Kazaniu i kopalnię złota na wschodzie. Teraz powinno być z górki, bo będą fundusze.

I jeszcze raz podkreślę xD Taktyka separowania głównego wroga od jego sojuszników i szybkie peace deale z nimi NIE MIAŁA tutaj zastosowania. Czasem trzeba iść pod prąd, żeby osiągnąć swoje cele (no i uczmy się na błędach też).
X.....e - @NieBojeSieMinusow: Rozumiem. Rilołdy są grane cały czas xD

Melduję, że ...

źródło: comment_1585560193FTT4sqagQjoEOOJbdy16k0.jpg

Pobierz
@NieBojeSieMinusow: Dzięki za te cenne rady! Tak zrobię.
Myślałem jeszcze, żeby wbić się w Danię, bo mają teraz wojenkę i ją lekko przegrywają (-3 na razie), ale jestem osłabiony po Kazaniu no i tak jak mówisz, będę się skupiać na integracji wasali (wszystkich? co sądzisz?).