Wpis z mikrobloga

Cześć, proszę o poradę.
Jestem na okresie wypowiedzenia do 31.03, czy jeśli zacznę zwolnienie lekarskie przed 1.04 długie do 180 dni to za czas trwania zwolnienia po ustaniu UOP należy mi się zasiłek chorobowy z ZUS? Chciałem się zarejestrować w up po ustaniu UOP, ale źle się czuje i chciałbym trochę odchorować na L4 :) jaka jest wtedy wysokość tego zasiłku? 80% ze średniej zarobków z ostatniego roku? Czy jest różnica czy L4 wystawi psychiatra, czy lekarz rodzinny?
#zus #prawo #pracbaza
  • 9
@rychupeja zwolnienie od psychiatry Myślę że byłoby bardziej legitne są ku temu sprzyjające okoliczności epidemia koronawirusa nadchodzące problemy z zatrudnieniem utrata pracy itp
@roszej: "leczę" się jakiś czas, od jesieni mam jakiś łańcuch niesprzyjających wydarzeń, przez co od grudnia jestem na ssri, chyba działają, bo utrata pracy pierwszy raz w 10 letniej karierze nie zrobiła na mnie wrażenia :) także myślę że jak już by się udało skontaktować z lekarzem to zwolnienie będzie formalnością.
@nairoht: serio nie czuje się dobrze psychicznie i fizycznie też, więc kontrola mi nie straszna...

Bardziej chodzi mi o
@rychupeja: normalnie dalej płaci ZUS. Tylko trzeba dostarczyć dokumenty. Ty Z10 a pracodawca z3. Okres zasiłkowy jest do 182 dni, a dalej można wnioskować o świadczenie rehabilitacyjne.
W z10 można zobaczyć po pytaniach jakie są czynniki, które mogą spowodować, że ZUS odmawia świadczenia.
Warunek po ustaniu zatrudnienia jest taki: trzeba zachorować w ciągu 14 dni od ustania zatrudnienia i być chorym przez co najmniej 30 dni. Więc wypłata nastąpiłaby po 30