Wpis z mikrobloga

@DawidWarsaw: Człowieku skończ pisać te bzdury na temat psychiatrii. Mój chłopak miał depresję oraz silną fobię społeczną i to właśnie farmakologia połączona z psychoterapią pomogła mu przezwyciężyć swoje problemy.

Czy ty zdajesz sobie sprawę, że zniechęcając ludzi do leczenia możesz spowodować czyjąś śmierć? Ktoś z depresją naczyta się tych twoich postów i nie będzie chciał skorzystać z pomocy specjalisty i w ostateczności może skończyć się to samobójstwem.
  • 5
Kobieto skończ pisać te bzdury nakłaniające innych do ćpania psychotropów. Czy zdajesz sobie sprawę że twoja ciemnota niszczy życie tych ludzi? Nie odpisuj mi bo z doświadczenia wiem, że do betonowej ściany nie trafiają argumenty. Chcesz sama chodzić do "specjalisty" to proszę bardzo - naiwności ci nie zabronię, ale odczep się od innych z tym werbowaniem do sekty łykaczy psychotropów wyznajacych wiarę że ich to leczy z choroby, której tak naprawę nie
@DawidWarsaw: A w jaki sposób ta 'jej ciemnota' może niszczyć życie tych ludzi, jeżeli ona ma przykład swojego chłopaka, że takie rzeczy pomagają? (A ja mam swój własny przykład, i obserwacje moich znajomych, że leki i terapia potrafią zdziałać cuda).
@DawidWarsaw: Niektórzy ludzie są w takim stanie, że bez leków nie są w stanie rozpocząć psychoterapii. Leki są po to aby umożliwić człowiekowi normalne życie. Ja towarzyszyłam swojemu chłopakowi w wizytach u lekarza. Podałam ci przykład, że psychiatria jest potrzebna i leczenie może być zakończone sukcesem.
@natka94: To tak jakbyś mi mówiła że czasem w życiu są takie trudne chwile, że koniecznością jest upicie się lub naćpanie. I nazwała byś to leczeniem. Psychotropy nic nie leczą tylko zmieniają postrzeganie, manipulują uczuciami i naturalnym funkcjonowaniem mózgu. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę żeby nie być na tyle frajerem żeby uwierzyć że "musisz się leczyć (psychotropami) bo jesteś chory". Zawsze jest opcja przecierpienia bólu emocjonalnego bez mozgotrzepów - czy
@DawidWarsaw: Alkohol i narkotyki uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Zgadza się, leki zmieniają postrzeganie świata. O to właśnie chodzi aby zmienić fałszywe postrzeganie świata i pokazać człowiekowi jaki naprawdę jest świat. Są osoby w depresji, które nie są w stanie wstać z łóżka i to właśnie leki umożliwiają im pracę nad sobą. Mój chłopak już nie bierze leków. I to nie były tylko jakieś gorsze chwile w życiu, ponieważ fobię społeczną miał już