Wpis z mikrobloga

Czy są tu inne osoby zmęczone ciągłym czytaniem o "państwie z dykty i gówna"?

Może zgódźmy, że jesteśmy europejskim średniakiem, może nawet poniżej, nie mamy tyle zasobów co USA, Niemcy, UK... więc

- nie zrobimy tyle testów co oni,

- nie mamy zaplecza by opracować na już testów na wirusa,

- masek, kombinezonów, płynu do dezynfekcji w sytuacjach ekstremalnych zawsze będzie brakowało,

- nie mamy procedur na takie sytuacje, bo nie zdarzały się tu takie epidemie,

- władze będą podejmowały różne decyzje. Jedne lepsze inne gorsze, a czasami będą musiały wycofać się z już podjętych,

- służby szkieletowe w dowolnej dziedzinie zawsze będą niedofinansowane (braki sprzętowe i za niskie płace)

To wszystko prawda. Wiemy to i nie ma co pisać 100 k razy "PAŃSTWO Z GÓWNA I DYKTY" / "DYKTY I KARTONU" / "GÓWNA I KLEJU"...

bo mnożycie komentarze które nic nie wnoszą i już się tego pi**dolenia nie da czytać, a siedzę w pracy zdalnej i chętnie bym jednak czasem tu zajrzał.

P.S.

Jak na ogólną sytuację to i tak radzimy sobie nie najgorzej. Bo byłem gotowy się założyć, że do tej chwili to będziemy przerabiali model włoski, a nie przerabiamy.
  • 18
@tatat: ja jestem zmeczony okresleniem Janusz...

Co do panstwa z dykty - to tez. Szczurki ochoczo wyjechaly na forklift i inne gowno prace za granice a teraz wracaja do macierzy xD

Co do Usa to oni wiedza co robia. Nie zarzna gospodarki, a liczba zmarlych bedzie na akceptowalnym poziomie, robcie screeny.
@fenis: Nie zrozumiesz. Mi chodzi o to, że pisanie "państwo z gówna..." nic nie wnosi. Tak jak pisanie "pierwszy!" w komentarzach. Chcesz coś napisać? Napisz co byś zrobił lub co zrobisz. Zaprezentuj ciekawą informację, nowy punkt widzenia w temacie. Pisanie tylko "państwo z gówna..." tylko zawala komentarze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tatat: napisałeś rzeczowy komentarz A i tak masz 7 plusów, tym którzy piszą że jest źle a będzie jeszcze gorzej nigdy nie dogodzisz. Porównują topowe gospodarki do kraju w którym jeszcze kilkadziesiąt lat temu ludzie pracowali za 100 usd/mc, nie jesteśmy Niemcami czy UK, nie mamy sprawnej służby zdrowia i prawdopodobnie długo takiej nie będziemy mieli i nie jest to nasza wina, bo nikt nie jest w stanie nadrobić tyle różnic
@tatat: Masz rację. To jest takie typowe w naszym narodzie - wytykać błędy, każdy pierwszy i chce zabłysnąć swoją spostrzegawczością, do tego jeszcze poklask. Bardzo wiele wnosi i jest takie konstruktywne ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@kaczoor: Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Pozwolisz, że wkleję:

Nie zrozumiesz. Mi chodzi o to, że pisanie "państwo z gówna..." nic nie wnosi. Tak jak pisanie "pierwszy!" w komentarzach. Chcesz coś napisać? Napisz co byś zrobił lub co zrobisz. Zaprezentuj ciekawą informację, nowy punkt widzenia w temacie. Pisanie tylko "państwo z gówna..." tylko zawala komentarze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tatat: w polskiej kulturze stosuje się ostracyzm, a mówienie o bardzo źle zarządzanym kraju że jest z gówna i dykty jest bardzo trafnym określeniem. Celem jest żeby to określenie trafiło do odpowiednich ludzi czyli do rządu. Już często w mediach słyszę z ust opozycji o kraju z kartonu, to znaczy że jesteśmy na dobrej drodze.
@tatat: Mówisz o decyzjach w stylu zamknąć granice żeby ludzie na powrocie stali po 30 godzin na autostradzie w korku? Bez żarcia, bez kibla, bez wody, często z dziećmi. Żeby obce rządy musiały interweniować w sprawie swoich obywateli? Dobra robota. Państwo z gówna i kartonu