Wpis z mikrobloga

Na wstępie zaznaczę, że jestem świeżakiem amatorem w #akwarystyka. Najprawdopodobniej moje akwarium dotknęła choroba bąbelkowa. Kilka rybek już zdechło, a reszta pływa osowiała na dnie. Wszystkie mają na sobie białe kropeczki? To na pewno choroba bąbelkowa? Można im jakos pomóc? Czy raczej już po rybkach? #akwarium #pytaniedoeksperta
  • 10
@EinkHz ilu litrowe akwarium jaka obsada, jaka temperatura w akwarium, czy jest filtr, czy akwarium dojrzewało przed wpuszczeniem obsady, za mało informacji podałeś. Pewnie to ospa rybia jak są kropeczki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EinkHz: co to jest choroba bąbelkowa? Napisz o zbiorniku więcej: filtracja, parametry, obsada, kiedy założone? Białe kropki wskazują raczej na ospę
Poczytałem i jestem pewien, że jest to ospa. Mam w planach kupic na dniach większe akwarium. Jest sens leczyć jakos pozostałe rybki i przekładać do dużego, czy tylko przeniosę zarazę?
Akwarium 15 litrów. Obsada bojownik kilka neonkow, 4danio i zbrojnik


@EinkHz: nie chce tego komentować. Gdyby tam był sam bojownik to jeszcze ok, ale przy takim litrażu robić zupę rybną... to bardzo słaby pomysł.