Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, pomóżcie bo zwariuje. Mam telewizję satelitarną z Cyfrowego Polsatu, wymieniłem konwerter z pojedynczego na poczworny. No i wszystkie kanały działają oprócz TVP1 gdzie sygnał kanału ciągle skacze między 90% siła i 45% jakość do zera obie wartości. Dalej kombinować z ustawieniem anteny? Czy to może być problem czego innego? Na innych kanałach sygnał jest stabilny.

#telewizja #satelita #cyfrowypolsat
  • 18
@SmokeProspector: miałem podobny problem. Sprawdź wszystkie połączenia kabla, czy wszędzie jest dobrze dokręcony, złączony. TVP1 jest na innej polaryzacji co z tym idzie inne napięcie jest podawane do konwertera (18V zamiast 14V).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SmokeProspector: a na Discovery HD i AMC też skacze? To ta sama częstotliwość co TVP1. Druga sprawa ten konwerter jakiś markowy czy chińszczyzna niskiej jakości typu mclean albo jakiś opticum? A co do skrajnej częstotliwości to ten konsultant ma skrajną częstotliwość w mózgu. Niech się w łeb jebnie. Jak 11449 jest skrajna to ziemia jest płaska a nie okrągła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ramone: Maclean MCTV-671 :( nie wiedziałem, że to chińszczyzna, kupiłem bo polecił mi znajomy który kupił z pół roku temu kilka sztuk i mówił, że działają bez zarzutu. A jakich producentów polecasz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SmokeProspector: ogólnie ta firma wśród osób które się tym zajmują zawodowo, tak na serio to każdy uważa to za najgorszą tandetę. Chyba że się poprawili ostatnio. To jakaś polska hurtownia zamawia to w Chinach pod tą nazwą i sprzedaje u nas. Takie tanie urządzenia mają gorszą kontrolę jakości i całkiem możliwe że gorzej trzymają parametry. Każda częstotliwość z satelity ma inne parametry, co prawda podobne ale na dobrym konwerterze nie powinny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ramone: Kombinowałem z kątem, niby powinienem mieć 5 stopni, ale jutro sprawdzę coś koło 4, sprawdzę też pozostałe kąty jeszcze raz, jak nic nie pomoże no to chyba nie zostanie mi nic poza wymiana konwertera

@Ramone: Czytałem też o tych modemach, nie posiadam takiego, złączki z obu stron poprawiłem ale jak ustawienie anteny nic nie da to spróbuję zastosować nowy kabel ma szybko, czy się coś zmieni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SmokeProspector: w ostateczności zamontuj stary konwerter na próbę. A te Discovery HD i AMC jak działają? Te 4-5 stopni to takie umowne jest. Bo to i tak miernikiem się ustawia na kłopotliwej częstotliwości np 11508 oraz 10719. Jak te dwie mają dobry sygnał to i reszta powinna dobrze działać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SmokeProspector: a w tym swoim odbiorniku satelitarnym możesz sprawdzić parametry sygnału? Nie ma wartości MER albo SNR w jednostkach dB? Czy tylko procenty? Bo wypadałoby ustalić czy antenę masz dobrze ustawioną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SmokeProspector: strasznie duże różnice. Ja mam np. TVP1 13.2 dB , Polsat 14.2 dB. To jak będziesz miał jak sprawdzić to zobacz ile jest na TVN oraz TVP Info. Granica odbioru do minimum 11 dB To takie absolutne minimum.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SmokeProspector: teoretycznie tak. Tylko to jest nowy model który zastąpił inny który był kilka lat w sprzedaży i nie miałem z nim do czynienia. Ale ogólnie firma trzyma jakiś poziom to chyba nie powinno być problemu. Zawodowo się tym nie zajmuję tylko hobbystycznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SmokeProspector: pewnie bym kupił ten model bo zbytnio wyboru nie ma. Jeszcze jest model Black Ultra który się różni wzmocnieniem 60 dB minimalnym tylko kosztuje u tego sprzedawcy 110 zł i z tego co pisze ma 5 lat gwarancji. Tylko to raczej się montuje jak ktoś ma bardzo długi kabel.