Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem update z mojej przygody z usuwaniem subitu (jak kogoś obchodzi to może podejrzeć poprzednie wpisy). @jontek na mój zamiar wypożyczenia ciężkiej frezarki do betonu napisał tak:

Usuwałem klej pod linoleun taką bestią, ale była bez odciągu, po 30 sekundach było wszystko zapylone i nie było nic widać, hałas nas pół osiedla, nierównomiernie ją pracowałem i narobiłem tylko dziur. Później wziąłem frezarkę renowacyjną z odkurzaczem i robota poszła może trochę wolniej ale czyściej, ciszej i bez dziur w posadzce


Mój komentarz post-factum:
Ała #!$%@? rzeczywiście xD
W wypożyczalni mi polecili zwykłą frezarkę, poza tym nie widziałem nigdzie do pożyczenia takiej renowacyjnej. Wczoraj przed 16 to odpaliłem to przed 17 już sąsiedzi przyszli że żyć się nie da, odkurzacz mi udusiło, korki powywalało, całe mieszkanie pyłem zarąbane, jedynie rak będzie zadowolony. Samego napierdzielania było z 2 godziny na pokój koło 15-16m, ale podłoga krzywa jak #!$%@?, jakiś bambus zbrojeniowy z niej wylazł, dziur narobione, po 10 minutach robota po omacku bo taka warstwa pyłu i do tego chmury, no i wszędzie pod ścianami muszę zrobić jakoś inaczej bo tym się nie dało. Generalnie chyba na drugi pokój zamówię jakąś ekipę, bo tu za frezarkę dałem 6 stów na dobę, za kontener na całe to gówno też zapłacę i wyjdzie że chytry 2 razy traci, bo nie dość że finansowo żadna rewelacja jak się nie ma sprzętu i tak to jeszcze syf niemożebny. Generalnie nie polecam. W komentarzach fotki z wczoraj po zrobieniu części pokoju i zebraniu największego syfu.
  • 11
że chytry 2 razy traci, b


@ossadagowah: xD
zwykle tak bywa
dlatego ja samochód robię u mechanika, brodę u barbera a do remontu najmuję ludzi którzy się tym zajmują :)
ale ja już w życiu się tego nauczyłem daaaaawnooo temu
@ossadagowah heh ja oddałem bestie po dwóch godzinach oddałem i skasowali mnie tylko 150zl, jak nie masz tej dużej do wypożyczenia to może mniejszą- wielkości kątówki (u mnie w kilku wypożyczalniach dostępne), klej próbowałem usuwać też kątówką z lidla z tarczą garnkową do betonu ale Parkside zdechł, na szczęście byl na gwarancji.
@TwojStaryToKorniszon a ja jeszcze wiele rzeczy próbuje sam (było parę wtop): gole brodę (czasami krzywo), drobne rzeczy w samochodzie naprawiam