Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: @abii: dla mnie bardziej border collie :) tak patrząc po głowie i uszach.

Ale tu nie ma nigdy pewność bo znam versa owczarka australijskiego ze stojącymi uszami... ale są one dość rzadkie... tak samo jak same versy/workingi w PL :D
@nama: @mikaliq: tak się zastanawiałam właśnie czy pisać że aussie czy nie, bo umaszczenie pasowało, głowa nieco mniej, ale faktycznie lilaca nie wzięłam pod uwagę ¯\_(ツ)_/¯
@mikaliq: tak, ale stopy na kufie mają nieco inne, ozziki mają je chyba nieco bardziej strome, choć tak na dobrą sprawę to nie pchałabym się tu w reguły. W mojej rasie są trzy eksteriery, ja np nie widuję na ulicach, wystawach czy zdjęciach eksterieru mojej suki zbyt często ¯\_(ツ)_/¯
@abii: praktycznie każda rasa nadaje się do bloku. Blok - mieszkanie, to miejsce, w którym pies wypoczywa, a nie uprawia maraton.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@abii: bordery i aussie to owczarki. Psy do pracy przy trzodzie. Jeśli chcesz mieć takiego psa to dla jego zdrowia psychicznego potrzebna mu jest PRACA. Czyli to coś więcej niż aktywne spacery na powietrzu.

Dom z ogródkiem, czy blok nie mają znaczenia dla tych psów pod warunkiem, że spełni im się ich wszystkie psie potrzeby :)

Dodam że w tych rasach jest sporo chorób i za fajnego szczeniora po przebadanych rodzicach