Wpis z mikrobloga

Mój zakład zamknęli do 27go kwietnia. Ogłosili to w poniedziałek rano, kiedy już chodziły słuchy o tym że ma być lock down. 150 godzin będziemy musieli odrabiać po powrocie, nadgodziny w tygodniu lub soboty. Ludzie nie byli zbyt szczęśliwi z takiego układu ale nikt nie pytał czy nam się to podoba, po prostu powiedzieli nam że tak będzie i tyle. Gościu ze związków zawodowych mówił że to lepiej niż mielibyśmy dostać tylko SSP 94f/tydzień.
Jak to jest z tymi 80% od rządu? #uk
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@DADIKUL Rząd pomaga pracownikom to pracownicy mogą pomóc nie upaść zakładowi pracy.

Mój zakład ma miliardowy budżet. Na pewno nie upadnie
  • Odpowiedz
@DADIKUL: @filozof900: @Jofiel: Jak Cię nie powiadomili, ze jesteś 'furloughed worker' to nic nie wezmą od rządu na Ciebie - muszą Cię o tym powiadomić. Ciesz się, że Cię nie w------i - bo mogli.
I wtedy ani oni by nie dostali 80% na Twoje wages, a co lepsze Ty byś dostał zero.
@kwiatosz: 150 to tak w sam raz, policz ile jest godzin pracy
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: Co jak co ale ja się przekonałem, że anglicy (specjalnie z małej litery) to w dymaniu państwa i pracowników w sprawie kasy są na jeszcze wyższym poziomie niż polacy. XD
  • Odpowiedz
@motoinzyniere Jeżeli rząd pokrywa te wypłaty to 150 to zdecydowanie za dużo (chyba że te nadgodziny będą płatne). Jeśli zakład pracy to różnie, to jest kwartał pracy po 2h dziennie więcej albo brak soboty przez 1/3 roku. Nie wiem jaka to praca, ale wydajność przez 10 godzin dziennie to mrzonka na dłuższą metę.
  • Odpowiedz
@motoinzyniere Nie chodzi mi o godziny tylko o realistyczną możliwość odebrania nadgodzin. Nie wiem co robi OP, ale jest duża szansa, że o ile robienie po 10h przez tydzień daje większą produktywność, o tyle ciągnięcie tego przez kilka miesięcy będzie stratą czasu i środków, bo ludzie to nie maszyny. No ale to zależy od rodzaju pracy, moim zdaniem to będzie johnexowe wysiedzenie godzin w dużej części.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@motoinzyniere @kwiatosz @drGreen Pracuje w legal general modular homes, budujemy domy modułowe. Ja pracuje akurat jako dryliner. Ogólnie to mamy zmiany już po 9.5h więc kolejna godzina dziennie przez 6msc żeby odrobić ta przerwę. Nie będzie to płacone jak nadgodziny ale każda godzina w tygodniu ma liczyć się jako 1.3 a w sobotę 1.5 do odrobienia tych 150h. No i mają na odebranie tych godzin 2 lata
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kwiatosz jeżeli rząd by pokrywał 80% a firma dałaby 20 to wtedy odrabiali byśmy tylko 30h i wszystko byłoby ok. Zastanawiam się czy oni przypadkiem nie chcą wziąć tych 80procent od rządu i mimo wszystko mieć nas na nadgodziny za darmo. Win win dla firmy
  • Odpowiedz