Wpis z mikrobloga

@marcelus: Przeczytaj jak to przebiegło w szpitalu w Grójcu. Lekarz miał objawy zrobiono test po czym skierowano go do pracy, ratownicy którzy wiedzieli o teście odmówili z nim pracy- dostali reprymendę że mają wracać do pracy. Lekarz pozarażał personel i pacjentów. W międzyczasie zarząd szpitala zrobił sobie samemu testy. Kiedy sprawa wyszła na jaw kilkadziesiąt pracowników szpitala jest na kwarantannie, kilku zarażonych.
kurtyna.
@marcelus: nawet lubię go i nie raz o tym pisałem ale zaczyna trochę #!$%@?ć... Zyskałby dużo więcej gdyby mobilizował pozytywnie a nie zaczynał poddawać w wątpliwość wprowadzone zalecenia. Przecież im dłużej będziemy walczyc z tym gównem tym większe szkody dla gospodarki i naszych portfeli a na rozliczanie strategii przyjdzie czas.
@Sebastix: dokładnie, mam tak samo. Rząd można krytykować pod względem nieprzygotowania materiałowego (brak maseczek, strojów ochronnych itd.) oraz niskiej wydajności w robieniu testów (max na dzisiaj to 3000 dziennie, optymalnie byłoby robić co najmniej dwa razy tyle). Ale ta ostatnia rzecz wynika generalnie z zaniedbania całego sektora, ciągnącego się od lat. W tym momencie wygląda że brakuje głównie diagnostów i laborantów, bo uruchomiono 32 laboratoria i testów tez jest wydaje się
@ropucha_paskowka: o Hui wszystkie rządy od 1989 do 2001 to był poziom Ukrainy, od 2001 po reformach przed wejściem do UE się zajebiście poprawiło. Tak więc już prawie 20 lat mamy względnie poprawne rządy, ostatnie 5lat to spory spadek formy ale nie porównuj tego do gówna lat 90 skoro jeszcze wtedy nie wysrano cię na ten świat.
@marcelus: @Sebastix:
jakoś inne państwa robią testy masowo i jest to wykonywalne.

ja się nie dziwie, że jest rozgoryczony patrząc na to jak mdf group z premierem Morawieckim zrobili biznes na maseczkach ochronnych. Tutaj gra się toczy o nasze zdrowie a życie naszych dziadków. Tusk powoli zaczyna pękać emocjonalnie, stąd takie głupie wpisy (część o leczeniu i badaniu osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie państwa). Ale pamięć macie trochę, niecały rok temu
@maciejasty te testy masowe mają niższa dokładność niż te w Polsce i są przesiewowe. Ponadto Polska nie ma po prostu infrastruktury żeby robić masowe testy, tak po prostu jest i już
@marcelus:
Polska na nic nie ma infrastruktury a ma na dotacje TVP, 500+, dodatkowe świadczenia emerytalne, wykupywanie zalegających hałd węgla od nierentownych kopalni...

mam dalej wymieniać?

odpowiedź jest inna. Przejedliśmy pieniądze i przespaliśmy czasy, w których mieliśmy możliwość stworzenia odpowiednich struktur i utworzenia infrastruktury.

Teraz jesteśmy w dupie i na długo w niej pozostaniemy.
@marcelus:

500+ największym sukcesem tego rządu? Sam rząd się przyznał do tego że ten program to fiasko i nie osiągnął zupełnie swoich założeń.

waloryzacja to wspinanie na sztywno. 13stki są przyznane dopóki rządzi Jarek (nawet nazwali je Jarkowym), jest to BARDZO dużo różnica i musisz sobie z tego zdawać sprawę.

z węglem nie jest wcale tak źle

dlatego ostatnio znowu górnicy byli w Warszawie?