Wpis z mikrobloga

W ostatnim czasie widze wsrod Polakow coraz wiecej postaw rewindykacyjno-napastliwych wobec rzadu.

Rzad PiS jest mi obcy. To nie moja opcja. Wypunktowanie wad tego rzadu jest latwe. Mam swoj arsenal pi#$%nia w rzady 'dobrej zmiany'

Natomiast moja specjalizacja to liczby. Obrobka liczb i obrobka znaczen.

Proponuje niniejszym zeby panstwo polskie z pieniedzy podatkowych w tym moich stworzylo fundusz DS.

Dobrze - Spi#$%aj.

Pandemia COVID19, czesciowo przez paskudna polityke chinskich wladz czesciowo przez katatonie liderow panstw europejskich, przybrala katastrofalna postac.

Kazdy z rzadow robil co mogl wtedy gdy skapowal ze musi.

Polska skapowala najszybciej.

Per Capita: Wielka Brytania ma nieco wiecej lozek OIOM niz Polska, Hiszpania ma wiecej niz Wielka Brytania, ale Wlochy maja jeszcze wiecej niz Hiszpania a Niemcy maja wiecej niz Wlochy natomiast USA ma wiecej niz Niemcy a Nowy Jork ma wiecej niz USA.

I co? I Nowy Jork w ktorym mieszkam jest p@#$%&y ze strachu. Gubernator Cuomo b ł a g a prezydenta Trumpa o pomoc armii.

Systen sie zawalil. W Nowym Jorku.

Pada na ryj Nowy Jork, ktory ma lepsza sluzbe zdrowia niz USA, ktora ma lepsza sluzbde zdrowia niz Niemcy, ktorzy maja lepsza sluzbe zdrowia niz Wlochy, ktorzy maja lepsza sluzbe zdrowia niz Hiszpanie, ktorzy maja lepsza sluzbe zdrowia niz Brytyjczycy, ktorzy maja lepsza sluzbe zdrowia niz Polska.

Zrozumiecie to wreszcie w Polsce? D#$%^e ktorym sie nie podoba polska strategia walki z COVID19?

Polska nie zawsze ma sensowne strategie. Ale raz na moze 500 lat zachowuje sie lepiej niz otoczenie. To jest ten moment. Polska zamknela co mogla tak szybko jak mogla i dzieki temu jest w miare OK.

Majac DUZO slabsze karty w lapie niz inne kraje, Polska na razie wygrywa te partie. Zapoznienia w polskiej sluzbie zdrowia sa faktem, ale siegaja d e k a d. Teraz gra sie toczy o to, jak przetrwac biezaca pandemie. Jak zyc,

Macie mniej niz 10 przypadkow smiertelnych co oznacza ze wasza liczba 600+ jest realna. Kto to zaklamuje, gowno wie o epidemiologii. Gdyby bylo duzo wiecej zarazen, byloby duzo wiecej smierci.

Nowy Jork mial pierwszy przypadek trzy dni przed Polska. teraz Polska ma 600, Nowy Jork 9000. Niemcy 25000

Wiekszosc z Was, ktorzy tak rzygaja na polski rzad, prawdopodobnie zyje i normalnie oddycha dlatego ze ten wlasnie rzad zrobil to co zrobil.

To Wasze narzekanie, ze nie ma masek, testow. sprzetu. NIGDZIE nie ma masek. NIGDZIE nie ma dosc respiratorow. NIGDZIE #!$%@? osly. NIKT nie wiedzial ze tyle bedzie potrzebnych. Gubernator Nowego Jorku teraz zebrze o maski po 7 USD za sztuke (a normalnie kosztowaly 90 centow) i nikt mu nie chce sprzedac.

NIGDZIE na swiecie nie testuje sie wszystkich. Testuje sie symptomatycznych.

Jesli nie mam racji - zrobmy eksperyment. Niech polski rzad kupi KAZDEMU ktoremu nie podoba sie polska odpowiedz na COVID19 bilet do dowolnie wybranej granicy.

Rozumiem. Jestescie nagle specjalistami od epidemiologii, zrobilibyscie to lepiej, kazdy kraj zrobil to lepiej macie dosc Polski - jedzcie tam.

Serio. #!$%@?. Albo nie rozumiecie prostych liczb calkowitych albo rozumiecie ale macie zla wole. W obu przypadkach bedzie lepiej jak pojdziecie w ch#$%e. Pozbedziemy sie debili lub trolli lub skrzyzowania jednego z drugim.

KAZDY kraj o podobnym potencjale jest w DUZO gorszym polozeniu,innymi slowy Polska jest w lepszym polozeniu, no ale skoro sie nie podoba - spier#$%^&e.

Szerokiej drogi.

Uwielbiam rdzen polskiej duszy z jej krnabrnoscia. Przekornoscia. Umilowaniem wolnosci i niezaleznosci. Jestem z tego dumny. Kocham tak pojeta polskosc.

Uwielbiam byc krnabrnym i dumnym Polakiem.

Jednoczesnie sa takie cechy polskosci ktorych nienawidze. Jedna z nich jest ta je@#$a lamentofilia.

Ten wieczny skowyt. To narzekactwo. Ktokolwiek nadal nurzasz sie w tym jęczeniu - pi#$%l sie idioto. Wy#$%^aj.

Znalezione na FB. Autor: Andres Andrade. Wrzucam ponownie, bo pierwotny wpis został usunięty przez adminów za przekleństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus #covid19 #polska #swiat #ciekawostki #neuropa #4konserwy
  • 13
  • Odpowiedz
@kawuel: Dobry wpis, ale się nic nie przebije. To ze służba zdrowia jest dziadowska wie każdy, kto chodził do lekarza przez ostatnie 5 lat. Jest jak jest. Widocznie większośc społeczeństwa to akceptuje skoro głosują albo głosowali na taki rząd. Ale sposób radzenia sobie z OBECNA sytuacja i w OBECNYCH a nie HIPOTETYCZNYCH realiach jest dobry. Robimy co możemy, przy aktywnym udziale społeczeństwa, które karnie siedzi w domu (w przeciwieństwie do
  • Odpowiedz
przy aktywnym udziale społeczeństwa, które karnie siedzi w domu


@Conner: A ja tam widzę coś odwrotnego - pełne sklepy, ludzie na ławeczkach w środku miasta, całe rodziny na spacerach wśród ludzi. Faktycznie, aktywny udział. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gryyyn: Jasne ze tak jest. Trudno utrzymać wszystkich s domach. Ale zauważ ze we Francji zrobili sobie zlot smerfow, w Hiszpanii marsz feministek itd.
  • Odpowiedz
@gryyyn: Nikt rzetelnie nie zbada, jaki odsetek populacji danego kraju pozostaje w domu, ale sądząc po pustkach w centrach dużych miast jestem w stanie stwierdzić, że ten odsetek w Polsce jest znacznie więcej niż w takich dajmy na to Niemczech.
  • Odpowiedz
@kawuel: Jesteś w stanie podejrzewać, nie stwierdzić. W Niemczech wprowadzono zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób. U nas nadal można się spotykać w grupkach, chyba że jesteś hehe młodym, to ciebie policja pogoni.
  • Odpowiedz
@gryyyn: @gryyyn: jezvze pare dni temu niemieckie media pisały o ignorancji Niemców, bo pandemia pełna gęba, a ogródki piwne w całym kraju pełne. W momencie gdy tam było już 10000 zakażeń. Ale takie informacje się na wykopie nie przebijają.
  • Odpowiedz