Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie a propo #elektryka Mam w pracy komputer który musi chodzić cały czas, niestety raz na jakiś czas ktoś przypadkiem wyjmie wtyczkę z gniazdka albo wyłączy listwę. Myślałem rozwiązać ten problem poprzez zasilanie tego komputera z 2 różnych gniazdek jednocześnie(gniazdka oczywiście na jednej fazie ;) ), czy takie rozwiązanie jest prawidłowe? Polecacie coś lepszego? Nie ma miejsce na jakieś wielkie inwestycje, to musi być taka trochę prowizorka.
#elektryka #pytanie #elektrotechnika
  • 17
zainwestuj w UPS


@dedronek: To jest rozwiazanie, idealny UPS byłby taki który może być zasilany z 2 gniazdek. https://swiatbaterii.pl/zasilacz-ups-zasilacz-awaryjny/33943-zasilacz-awaryjny-ups-green-cell-2000va-1400w-power-proof.html#additional-info Greencel dobra firma, ale nawet ich największy UPS przyjmuje zasilanie z tylko jednego gniazda chyba.

Obcięcie wtyczki i podpięcie na stałe.


@HenryMorgan: Masz racje, ale wolałbym prostsze rozwiązania ;) Mniej inwazyjne że tak powiem
@Cierniostwor: To jest mało inwazyjne. Kabel zawsze możesz drugi kupić. Gniazdko zawsze da się odłączyć w minutę. Dwa kable to średni pomysł. Niby faza powinna być po lewej stronie, ale różnie z tym bywa i możesz przez to zrobić zwarcie.
Jak nie, to lepiej krawatka (przez plebs zwana trytytką) lub taśma malarska zabezpieczająca wtyczkę przed odłączeniem.
: absolutnie nie możesz tak zrobić. Przecież jak wyjmiesz wtedy jedną wtyczkę to będziesz miał na bolcach napięcie. Chyba, że Twoim celem oprócz podtrzymania kompa jest uszkodzenie osoby która to robi...


@Strigiformes: No i to jest argument! Kurde dobre spostrzeżenie, wcześniej ani ja ani rozmówcy nie pomyśleliśmy o tym :o
@Cierniostwor: UPSy od tego są, od tego są one! :D
Także śmiało nie bać się i zamawiać. Zastanów się tylko jaki pobór mocy ma ten komputer i na ile minut potrzebujesz, żeby podtrzymał zasilanie. Wtedy możesz dobierać model. Daj znać jak coś, to pomożemy
@Cierniostwor: A czemu właściwie taka funkcja jest Ci potrzebna? Przy odpięciu UPS'a z gniazdka on wciąż przez zasila i przy okazji informuje sygnałem dźwiękowym, że jest odcięcie zasilania. Można podejść spokojnie i podpiąć :)