Wpis z mikrobloga

Dlaczego zdrowie i życie emerytów, którzy zadłużyli Polskę za Gierka i podostawali za darmo mieszkania, późnej płacili kilkanaście dolarów składki emerytalnej rocznie, a teraz otrzymują kilkaset dolarów miesiecznie jest ważniejsze niż moje młode życie?

Ja chcę zarabiać i wydawać pieniądze dopóki mam czas i ochotę, a nie kilka lat cierpieć przez recesję. W dupie mam emerytów, którzy i tak niedługo fikną nawet bez wirusa.

#koronawirus #feels #takaprawda #gorzkiezale
  • 29
@przemianawdzika: Emeryci mają emerytury bo #!$%@? po 40 lat za psie gówno, jeśli pracujesz na umowę o pracę to jesteś chroniony a jeśli masz w #!$%@? kapitału bo jesteś potężnym wolnościowcem nowoczesnego rynku to chyba też nie narzekasz, co? W kolejkach w sklepach, w parkach jest tyle samo #!$%@? młodych pustaków co starszych ludzi. Obserwuję to na warszawskich ulicach i stopień nieodpowiedzialności jest niezależny od pokolenia. Pamiętaj że ci obrzydliwi emeryci
@przemianawdzika: Za przepracowane lata, za to dostaje się emeryturę. Odprowadzasz składki na poprzednie pokolenie żeby następne odprowadzało na ciebie. To solidarność społeczna, wiem że wolałbyś mieć #!$%@? na każdego oprócz siebie i masz prawo ale świat funkcjonuje inaczej niż na klipach z jutuba potężnego wolnościowca. Z drugiej strony, serio masz ból dupy że starszy i schorowany człowiek dostaje ochłap od państwa?
Nie za przepracowane lata tylko za odłożone składki. Tak to działa w cywilizowanym kraju.


@przemianawdzika:

Ze względów teoretycznych chciałbym się z Tobą zgodzić, ale praktyka mi nie pozwala. A stan faktyczny jest taki, że wojna i zrujnowanie Polski przerwało ciągłość finansową także systemu emerytalnego. Zatemctuż po wojnie mieliśmy państwo w którym nie było co jeść i gdzie mieszkać, a przemysł trzeba było praktycznie zbudować od nowa. I tu została zawarta umowa
@przemianawdzika cena mieszkania kiedy dzisiejsi emeryci byli młodzi: zapisanie się do kolejki do spółdzielni, albo zapisanie się do partii. Cena mieszkania dla młodych dzisiaj: 500k za 50 metrów. Okrągłostołowa qrewska przyszłość