Wpis z mikrobloga

#rankingkoronny

Aktualny ranking na godz. 08:30

Suma w Polsce: [350] zarażonych + [5] ☠
Punktacja: 1 pkt zakażenie, w razie takiej samej ilości pkt, decydują przypadki ☠
--> Punktujemy miasta, w których aktualnie znajduje się zarażony pacjent. <--

Statystyki:
Średnia wieku zmarłych z powodu Koronawirusa: 64 l.
Największy przyrost zachorowań w historii rankingu: Warszawa (+14) - 19.03.2020
Liczba uzdrowionych pacjentów: [1]
Zmiany od poprzedniego rankingu: [+30]

Ranking miast:

1. Warszawa - 58 pkt (+14)
2. Łódź - 45 pkt
3. Wrocław - 44 pkt ☠
4. Lublin - 21 pkt (-1) ☠
5. Poznań - 14 pkt (+1) ☠
6. Nowe Miasto nad Pilicą - 12 pkt
7. Gdańsk - 11 pkt
87. Łańcut - 9 pkt (-2) ☠
9. Bydgoszcz - 9 pkt
. Ostróda - 9 pkt
. Szczecin - 9 pkt (+1)
. Zielona Góra - 9 pkt (+5)
13. Opole - 8 pkt
. Racibórz - 8 pkt (+1)
. Zawiercie - 8 pkt (-1)
16. Kraków - 7 pkt (+1)
17. Cieszyn - 4 pkt
. Mielec - 4 pkt (+2)
. Oława - 4 pkt
. Piaseczno - 4 pkt
. Radom - 4 pkt
. Tychy - 4 pkt
22. Chorzów - 3 pkt (+1)
. Częstochowa - 3 pkt
. Opoczno - 3 pkt
. Rzeszów - 3 pkt (+1)
. Starachowice - 3 pkt
27. Bolesławiec - 2 pkt
. Dąbrowa Górnicza - 2 pkt
. Kędzierzyn-Koźle - 2 pkt
. Puławy - 2 pkt (+1)
. Ruda Śląska - 2 pkt (+1)
. Rybnik - 2 pkt (+1)
34. Wałbrzych - 1 pkt (-1) ☠
35. Białystok - 1 pkt
. Biłgoraj - 1 pkt
. Bytom - 1 pkt
. Częstochowa - 1 pkt (+1)
. Dębica - 1 pkt
. Grójec - 1 pkt
. Kalisz - 1 pkt
. Katowice - 1 pkt (+1)
. Kielce - 1 pkt
. Knurów - 1 pkt
. Kozienice - 1 pkt
. Lubin - 1 pkt (+1)
. Mińsk Mazowiecki - 1 pkt (+1)
. Nakło n. Notecią - 1 pkt
. Ostrołęka - 1 pkt (+1)
. Ostrowiec Św. - 1 pkt
. Otwock - 1 pkt
. Płock - 1 pkt
. Pruszcz Gd. - 1 pkt
. Tarnowskie Góry - 1 pkt
. Tczew - 1 pkt (+1)
. Zgorzelec - 1 pkt
. Żnin - 1 pkt
. Żory - 1 pkt (+1)

Lista miast coraz bardziej się wydłuża, re-search coraz trudniejszy, ale dajemy radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dokonałem kilku rewizji rankingowych po informacjach od was oraz od tego, co udało mi się znaleźć. Czekamy na kolejne informację od MZ. No i witamy ponownie #warszawa na pozycji lidera Rankingu Koronnego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus
  • 26
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: Wg szpitali, w których leżą pacjenci. Staram się monitorować przypadki koronki oraz naprawiać błędy, które zapewne i tak popełniam. Re-search odleglejszy o kilka godzin pozwala mi znaleźć nowe źródła, najprawdopodobniej przejdę w przyszłości na tą taktykę.
  • Odpowiedz
@Maciek5000: No najlepsze jest to, że był 2. przypadek koronki, a okazało się, że testy spartolone i alarm odwołany i nadal Wałbrzych ma 100% killa w związku z epidemią koronki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@tomy86: Przypadek dopisany do Szczecina (pacjent tam się aktualnie znajduje)
  • Odpowiedz
@Cmada: Dla mnie osobiście to jest lekkie pudrowanie trupa kolejnymi wystąpieniami, po kompromitacji szpitala z oznakowaniem próbek. Niemniej zwracam honor, Płock spadnie w kolejnym rankingu, postaram się wyłapać brakujący mi przypadek z Mazowieckiego. Jednak nieoficjalnie na 90% jest tam koronka...
  • Odpowiedz
@noofaq: Dziękuję za informację. 1 link to obydwa przypadki podpiąłem pod Tychy, z racji domowego leczenia, Imielin dopisuję do listy miast w kolejnym rankingu. 2 link to przypadek śląski z obecnej informacji MZ - oszczędziłeś mi sporo czasu poszukiwań. Stronkę dodam sobie do zakładek, widzę, że szybkie i sprawdzone informacje z regionu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BuQwald: przeczytaj jeszcze raz artykuł, do którego sam linkowałeś. Zawiniło laboratorium w Warszawie nie szpital.
Na stronie psse w Płocku masz aktualne dane.
Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście szpital w Płocku to syf totalny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Some_or_None: Przeoczenie. Cz-wa w takim wypadku 4 pkt. Poprawię w kolejnym notowaniu

@Cmada: Dzięki, że chociaż w opinii o szpitalu przyznałeś mi rację ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jak mówiłem, przyjrzę się tematowi całego Mazowieckiego na spokojnie, masa informacji niezweryfikowana...

@mattz_: Łazarzy czy Jezusów tam brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu zmiana lokalizacji pacjenta.
  • Odpowiedz
@Krecik112: W sumie to tylko moja zawziętość i ambicja mnie przed tym powstrzymuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dopóki nie wywali z 200 przypadków na sesję, jestem w stanie to ogarnąć, aby minimum 90% informacji było rzetelnych.
  • Odpowiedz
@BuQwald: ale szanuję, dzięki Mirek.
Jest jeszcze jakaś mapa działająca właśnie na miastach/powiatach, czy już wszystkie się przerzuciły na województwa?
Może, oczywiście żeby Tobie było łatwiej, rób to w arkuszach online i tu jedynie screena wrzucaj. Dodaj jakiegoś jednego lub dwóch zaufanych Mirków do dopisywania nowych przypadków i będzie mniej roboty
  • Odpowiedz