Wpis z mikrobloga

Dobra, to teraz na poważnie. W ostatnim czasie mowi się, żeby unikać skupisk ludzi. Powiem, jak ja widzę to z perspektywy #babazokienka na #pocztapolska.
Poczta, jak każdy urząd oczywiście nie jest przygotowana na taki obrót spraw, jest chaos, jest nieprzygotowanie i oczywiście, jest też olewanie sprawy, ale to juz druga kwestia.
Jak juz przychodzicie na pocztę to radze wam ubierać chociaż rękawiczki, i błagam, stójcie też przynajmniej ten jeden metr od drugiej osoby. ( np u mnie w UP nie ma narzucenia, żeby wchodziły do środka po dwie osoby).
Do okienka podchodźcie pojedynczo, a jak prosimy, żebyście byli za tą śmieszną taśmą, to słuchajcie, a nie zachowujcie sie jak wieśniaki, bo dla nas też sytuacja jest bardzo napięta, od zaplecza wszystko jest na poczcie jeszcze gorzej niż zwykle.

Siedze sobie ma dupie cały dzien a listonosz zostawił i tak awizo to pojde na poczte z nudow. - Pomyślał bardzo nierozsądny człowiek.

Listonisze w ostatnich dniach pewnie zostawiają wam awiza, tony awiz, to prawda, po pierwsze żeby ogranicznyć kontakt z możliwymi zakażonymi, a po drugie przez to, że 2 dni nie roznosili listów w ogóle w zwiazku z sytuacją, i wszystkie zostały na urzędzie, więc mają ich do rozniesienia nawet do 200 na głowę w jeden dzień. Istotną kwestią jest też to, że nie są odpowiednio zabezpieczeni, bo kto by sie tym przejmował.
Listy awizowane są na poczcie przez 14 dni od daty, w której je dostaliście. Na stronie poczty, na śledzeniu, wpisując numer z awizo, macie informacje skąd dany list jest (niestety tylko miejscowość), może to ułatwi wam troszkę sprawę, i nie bedziecie leciec w tym trudnym okresie po kartkę od cioci Jadzi z Berlina.

Nawiązując do kartek z Berlina właśnie, chyba ciocia Jadzia wam glowy nie utnie, za to, że wy jej nie odeślecie kartki? W ostatnich dniach jest tego na potęge, albo tylko ja to zauważam. Serio, akurat to jest bardzo niemądre.

Nie panikujcie, poczty nie zamkną!
Na koniec powiem jeszcze tylko, że w normalne robocze dni wysyłam jakoś około 40 listów poleconych i 10 paczek maksymalnie, mamy zazwyczaj po 50/70 klientów na głowe na 8 godzin pracy, w średnim miescie, w tym tygodniu jest apogeum, dzisiaj np miałyśmy 120 klientów na głowę i po ~100 listów poleconych, oraz po około 20 paczek, nie, nie narzekam, że mam więcej pracy, bo szybko leci mi czas, ale nie głupiejcie, ruch jest jak na Boże Narodzenie. Bądźmy dla siebie ludźmi, nie mówie, żebyscie nie przychodzili na pocztę, przychodzcie, ale zastanowcie sie, czy sprawa jest aż tak ważna, żeby narażać siebie czy innych. Szanujmy sie nawzajem.
ʕʔ #gownowpis #koronawirus #covid19 #polska
  • 1
  • Odpowiedz
@rozowyrychupeja69: do mnie jest chyba z 5 awiz do odbioru. Wszystko z PP Wrocław D101 ul. Awicenny więc jakiś urząd, policja itp chcą ode mnie. A ja to #!$%@?ę i nie odbieram. Jest epidemia i mam wytłumaczenie, że nie idę na pocztę, aby się nie zarazić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz