Wpis z mikrobloga

Kupiłem wilkinsona + żyletki wilkinson, tego z otwieraniem na "motylka". Zauważyłem, że ostrze żyletki z jeden strony wystaje bardziej niż z drugiej i nie jest idealnie równo. Wina żyletek czy znowu kupiłem jakiś szajs? I druga sprawa, żeby się sensownie ogolić muszę przejść po ryju z 3 razy, robię coś źle czy ta maszynka tak ma (nie golę pod włos)? Naczytałem się w internecie jaka to pupa niemowlaka wychodzi po goleniu tradycyjnym i się zawiodłem.
#golenie
  • 7
Coś musisz robić źle. Zły kąt? Sam golę się codziennie, z dwoma przejściami. z włosem i pod włos. Jak nie golę się więcej niż 1 dzień to 3 przyjścia. Delikatnie "skrob" twarz maszynką. Dziwna sprawa z tym wystającym ostrzem. Dobrze dokręciłeś maszynkę? Gdzie kupowałeś, Rosmann, jakaś inna drogeria czy przez internet? Ciężko mi też uwierzyć żeby podrabiali maszynkę która oryginał kosztuje 15 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°). Istnieje
Tami - Coś musisz robić źle. Zły kąt? Sam golę się codziennie, z dwoma przejściami. z...
@skinek: Może potrzebujesz nabrać wprawy w takim goleniu, poza tym bez golenia pod włos raczej ciężko będzie o pupę niemowlaka, szczególnie jak ma się twardy i gruby zarost. Te żyletki też mają raczej średnie opinie, choć ja nie używałem ani żyletek ani maszynki więc z własnego doświadczenia się nie wypowiem. Co do nierównego trzymania żyletki to niedobrze, choć przy małej różnicy da się golić i tego nie zauważyć
@Tami: W rossmanie, jak 15 jak ja dałem 60+, wziąłem tą z nierdzewki. Wyruchali mnie ? Po tym filmiku co podesłałeś zauważyłem, że inaczej to robię. Naczytałem się, że im mniej pociągnięć po skórze tym lepiej, a tu gość skrobie po kilka razy w jednym miejscu. Więc muszę to sprawdzić. Co do wystawania żyletki, pod palcem czuję, że z jednej strony maszynki jest tak jakby bardziej "agresywna". Jakie żyletki polecasz? Nie
@skinek: Obecnie używam Perma Sharp. Są delikatne i ostre. Na początek kup zielone Astry Superior Platinum. Ciężko się nimi zaciąć, i mają dobry stosunek ceny do jakości. Też mam problem ze szyją dlatego nie szarpie się z nią i nie golę nie wiadomo jak dokładnie i mocno, bo i tak za parę godzin wyczuje włoski. Jak golę się codziennie i zarost nie jest jeszcze długi to wystarczy mi golenie w poprzek
@skinek: też polecam Perma Sharpy, obecnie moje ulubione żyletki. Co do ilości skrobnięć itp, to zależy od skóry, mnie takie coś jak robi facet z filmiku podrażnia, muszę robić jak najmniej pociągnięć, szczególnie w miejscu gdzie już zebrałem pianę. Piana też ma znaczenie, ostatnio z ciekawości wróciłem do żelu Gilette i jakoś nie mogłem się dogolić, chyba przez to że piana wychodzi z niego zbyt gęsta i sucha, wolę wziąć jakiś