Wpis z mikrobloga

Ratownicy medyczni dostają na rękę średnio 2,6 - 2,8 tysiące złotych.

PiS przesrał setki miliardów na gigantyczne wypłaty dla „swoich” w spółkach państwowych oraz odprawy dla nich (de facto to jest właśnie to mityczne rozkradanie państwa), na socjal dla patologii, na TVP, dla grup zawodowych (a raczej grup terroru) typu #!$%@? górnicy, na #!$%@? #!$%@?...*

*nie wymieniam dalej, bo pisałbym ten wpis godzinę - szkoda energii

Tyle lat edukacji, takie ryzyko i obciążenie organizmu. Ogromny stres i służba na pierwszej linii frontu - za mniej niż średnia krajowa w 2020 roku - kiedy wszystko jest już tak cholernie drogie.

Rzygam tym krajem. Żeby nie dostawali chociaż tych 5-6k na rękę za narażanie życia - to jest żałosne.

Tywin_Lannister - Ratownicy medyczni dostają na rękę średnio 2,6 - 2,8 tysiące złotyc...

źródło: comment_158462670396NRUTkAadWzJpX8qYLCou.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
Rzygam tym krajem. Żeby nie dostawali chociaż tych 5-6k na rękę za narażanie życia - to jest żałosne.


@Tywin_Lannister: no coż, widocznie jesteś w mniejszości - reszta kraju tego nie chce, co konsekwentnie podkreśla przy urnach, raz na 4 lata. Ten kraj zwyczajnie nie jest dla takich ludzi jak Ty.
  • Odpowiedz
@Print_Screen: Szkoda mi tych ludzi po prostu. Praca jaką wykonują w tym momencie, to jest chyba jedno z najcięższych zajęć jakie istnieje + codzienne odkażanie, naświetlanie, zero snu praktycznie - za grosze. A będzie im tylko ciężej z tygodnia na tydzień.

@wqdqweff: Zapewne masz rację.

@SpalaczBenzyny: Nie wiem kolego, mogliby tam nawet wynająć Karolaka i Adamczyka, aby zapozowali - jedna klatka, a mówi więcej niż ten wpis i tysiąc
  • Odpowiedz
Zapewne masz rację.


@Tywin_Lannister: mnie takie myślenie pomaga zrozumieć, co się dzieje. Dużo ludzi myśli, że to jest tak, że do władzy dorywa się jakiś morawiecki, kaczyński, czy inny #!$%@? do szczania, i zaczyna swoje harce. Nie, to nie jest tak. Tych ludzi tam postawili, jako swoich reprezentantów, ludzie tacy jak mój sąsiad, moja ciotka, pan na stacji, który kasuje za paliwo, nauczyciel mojej córki, etc. Społeczeństwo tak zadecydowało. Wtedy się
  • Odpowiedz
@wqdqweff: Bo ludzi interesuje ich własny interes i oni nie chcą aby ktoś więcej zarabiał, liczy się aby to oni dostawali kasę najlepiej za nic. Stąd takie poparcie PiSu wśród nizin społecznych, bo dzięki PiSowi mają za co balować.
  • Odpowiedz
  • 2
@Tywin_Lannister ratownika medycznego robisz w 2 lata po maturze, to nie są studia tylko studium.
Jakby ratownicy zarabiali po 5-6k to szkoły by nie wyrabiały z wypisywaniem świadectw, zamiast na bezsensowne studia większość tłumoków by się pchało na ratowników.

I czemu tylko setki miliardów a nie setki tysięcy miliardow? Wyglądałoby jeszcze lepiej i może więcej też plusow byś zgarnął :p.
  • Odpowiedz
@BaRi: Napisałeś totalne bzdury. Nie podejmuję nawet dyskusji, bo nie wiesz o czym mówisz.

A dlaczego napisałem setki miliardów, a nie „setki tysięcy miliardów”? Bo aż tylu pieniędzy obecny rząd od 5 lat jeszcze nie przesrał - póki co jesteśmy jeszcze na poziomie setek miliardów.
  • Odpowiedz
@BaRi: nie ma już szkół policealnych z ratownictwa - tyko 3 letnie studia wyższe.
Nawiazując do tematu - skończyłem ratownictwo oraz pielęgniarstwo. To drugie tylko i wyłącznie dla lepszych zarobków - a robię to samo co ratownik medyczny pracujący ze mną na tym samym oddziale.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister ale co się ekscytujesz, przecież wykopki i Krul pisali, że oni się po prostu za mało starają, powinni wcześniej wstawać do pracy i ciężej pracować wtedy mieliby więcej pieniędzy. Tak wykopki pisali, że tak to działa. No i jakby Krul był u władzy to oni jeździliby w prywatnych katetach do bogatych ludzi, bo wszyscy byliby bogaci, a za każdy kurs karetką braliby 8 tysięcy złotych polskich i nie musiliby od tego
  • Odpowiedz