Wpis z mikrobloga

#rankingkoronny

Aktualny ranking na godz. 08:30

Suma w Polsce: [282] zarażonych + [5] ☠
Punktacja: 1 pkt zakażenie, w razie takiej samej ilości pkt, decydują przypadki ☠
--> Punktujemy miasta, w których aktualnie znajduje się zarażony pacjent. <--

Statystyki:
Średnia wieku zmarłych z powodu Koronawirusa: 64 l.
Największy przyrost zachorowań w historii rankingu: Warszawa (+12) - 16.03.2020
Liczba uzdrowionych pacjentów: [1]
Zmiany od poprzedniego rankingu: [0]
Przypadki Koronawirusa w Polsce z dnia 18.03.2020 - [+49]

Ranking miast:

1 Warszawa - 44 pkt (-5)
2. Łódź - 39 pkt
3. Wrocław - 32 pkt (-4) ☠
4. Lublin - 21 pkt ☠
5. Poznań - 12 pkt ☠
6. Nowe Miasto nad Pilicą - 12 pkt
7. Łańcut - 11 pkt ☠
8. Gdańsk - 11 pkt
9. Zawiercie - 10 pkt
. Ostróda - 8 pkt
. Szczecin - 8 pkt
12. Opole - 8 pkt
. Racibórz - 7 pkt
14. Bydgoszcz - 6 pkt
. Kraków - 6 pkt
16. Cieszyn - 4 pkt
. Oława - 4 pkt (+4)
. Piaseczno - 4 pkt (+4)
. Radom - 4 pkt (+2)
. Tychy - 4 pkt
19. Opoczno - 3 pkt
. Zielona Góra - 3 pkt
21. Białystok - 2 pkt
. Bolesławiec - 2 pkt
. Mielec - 2 pkt
. Starachowice - 2 pkt
25. Wałbrzych - 1 pkt ☠
26. Biłgoraj - 1 pkt
. Chorzów - 1 pkt
. Częstochowa - 1 pkt
. Grójec - 1 pkt
. Kalisz - 1 pkt
. Kędzierzyn-Koźle - 1 pkt
. Kielce - 1 pkt
. Nakło n. Notecią - 1 pkt
. Ostrowiec Św. - 1 pkt
. Otwock - 1 pkt (+1)
. Płock - 1 pkt
. Pruszcz Gd. - 1 pkt
. Ruda Śląska - 1 pkt
. Rybnik - 1 pkt
. Rzeszów - 1 pkt
. Tarnowskie Góry - 1 pkt
. Zgorzelec - 1 pkt
. Żnin - 1 pkt

Ranking korygujący, dzięki Waszej pomocy. Zmiany w rankingu:

* 4 pkt dla Piaseczna, kosztem Warszawy w kolejnym rankingu, znalazłem kilka źródeł, dzięki.

* 1 pkt dla Otwocka, kosztem Warszawy w kolejnym rankingu.

* 4 pkt dla Oławy, kosztem Wrocławia, wszyscy pacjenci w domowej kwarantannie.

Jak widać po rankingu, sytuacja w Polsce nie wygląda tak, jak zakładały utopijne marzenia Rządu. Zamiast 19 (czy też po buncie Łomży 20) dedykowanych szpitali, mamy ogrom pacjentów w lokalnych szpitalach i domowych kwarantannach. Najbardziej obawiam się obecnie sytuacji w woj. Łódzkiem oraz okolicach Radomia, gdzie realnie może wytworzyć się ognisko zachorowań, które może doprowadzić do mutacji wirusa, nie rozumiem jak można było w szpitalu pomieszać próbki, gdzie ich ilość wynosiła 8 (słownie - osiem). ¯\(ツ)_/¯

Obawiam się też sytuacji w Podlaskiem, całe szczęście, że zarażony muzyk jest bardzo odpowiedzialnym człowiekiem.
https://tvn24.pl/bialystok/koronawirus-w-polsce-pierwszy-pacjent-na-podlasiu-to-krzysztof-drabikowski-lider-black-metalowego-zespolu-4359736

Jak widać, no nie wszystko tam działa jak należy... ¯\
(ツ)_/¯

#koronawirus
  • 27
  • Odpowiedz
@BuQwald: Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.
Liczba osób zakażonych koronawirusem: 305/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
  • Odpowiedz
@Harmideron: Nie ma tragedii, ale widzicie teraz jaka jest tam organizacja. Była oficjalna informacja, że koło 10 powinny być wyniki, a tu strzał przed 9. Postaram się zrobić re-search przypadków, o których mówi Ministerstwo, ale nie obiecuję niczego...
  • Odpowiedz
@mlyn-wodny: Obstawiam wtorek w przyszłym tygodniu. Wczorajszy dzień wyszedł bardzo dobrze, mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i żadne miasto nie wystrzeli jak Nowe Miasto nad Pilicą z prawdziwą epidemią i wyrównaniem rekordu rankingu...

@HDboy: Zwał jak zwał :)

@rio574: Nie wiem który, ale to ja jako pierwszy zrobiłem, wtedy na maxa 4fun pierwszy ranking, jeszcze bez nazwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@
  • Odpowiedz
@BuQwald: ja też szukam miast (na potrzeby waskiej grupy przyjaciol, uwzgledniamy tylko Ostrode, Gdynie, Mlawe, Warszawe, Lodz i Kutno). Wiec z moich informacji wynika ze obecnie w Ostrodze jest 2 pacjentow - czesc zostala przeniesiona do Gdanska a czesc do Elblaga (brytyjscy zolnierze). Jestes w stanie potwierdzic?

Sledze tez Lodz i z moich informacji to jest 42 przypadki (stan na wczoraj) + 6 z wojewodztwa lodzkiego z dzisiejszego poranka. Ale tutaj
  • Odpowiedz
@lux666: W obecnym stanie epidemii tylko sprawdzone informację, aby nie siać dezinformacji. Wiem o kolejnym wysypie zarażonych koronką, ale poczekam na lokalne media.

@koki: Witam i ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Koronka dopisana będzie za kilka godzin, po weryfikacji informacji od Ministerstwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Maciek5000: Tak jak piszesz - nastąpi rewizja, godne zaufane źródło, potwierdzone.

@Lele: Przyjrzę się
  • Odpowiedz