Wpis z mikrobloga

#polska #foliarze #covid19 #wirus
#koronawirus #2019ncov #chiny #wlochy
Kolejny folarski wpis ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jako że w styczniu (na początku) przechodziłem "grypę" życia czyli suchy kaszel, ucisk w klatce, brak gorączki i uczucie że ktoś siadł mi na klatce. To samo miało kilku z moich znajomych, rodziny. To czy możliwe jest że obecna epidemia wirusa w Europie to druga fala tej choroby gdyż wirus ten posiada dwa szczepy 'L" i "S"? Może część styczniowych zakażeń była spowodowana tym mniej groźniejszym i zaraźliwszym typem "S" który się mniej rozprzestrzenia i jest mniej agresywny a teraz w Europie nastąpiła druga fala spowodowana tym typem "L"? Co o tym sądzicie i czy jest szansa że ludzie którzy chorowali w styczniu na ten mniej agresywny teraz nie będą chorować?
https://www.medonet.pl/koronawirus,dwa-szczepy-koronawirusa--trudniej-bedzie-zwalczyc-chorobe,artykul,34574724.html
  • 9
@Wandsbeker: No testów nie było przecież. 2/3 łącznie ze mną znajomych i rodziny się nie zgłosiło do lekarza bo i tak wolne było w przerwie świąteczno-noworocznej do 7 stycznia niektórzy więc nawet L4 nie było konieczne. Do tego w każdej infekcji do tej pory miałem gorączkę praktycznie bez gorączki i w 90% zatkanego nosa gryp i przeziębień nie przechodzę. A tutaj żadnych objawów gorączki nie było jedynie męczący kaszel.
@Triptiz: ja mialem 3 tygodnie temu bardzo dziwna infekcje, lekki stan podgoraczkowy (37C), bol glowy, uczucie rozbicia i zmeczenia i cholerny bol gardla, w zyciu nie mialem takiego bolu gardla, nie moglem spac w nocy, do tego praktycznie brak kataru - zdarzylo mi sie pierwszy raz.

Bylem u lekarza, zajrzala mi w gardlo, stwierdzila ze mam zapalenie gardla (np shit Sherlock) dostalem zwolnienie i jakies ziola na bol.

Chlopaki u mnie
@Wandsbeker: Tak naprawdę epidemia zaczęła się dopiero od podawania tych liczb na odpowiednich stronach. Ile wykryto ile zmarło ile wyleczono. Nie znam takiej drugiej choroby na którą prowadzą tak dokładne dzienne statystyki online i prawie wszystkie państwa zgodnie współpracują je podając.
@Wandsbeker: Miałem identyczne objawy 3 tygodnie temu, przeraźliwy ból gardła, który powodował problemy z jedzeniem czegokolwiek, brak chęci do życia, ogólne zmęczenie, brak jakiegokolwiek kataru, gorączki nie sprawdzałem ale czułem się jakbym przepracował 12 godzin na budowie
@Marcinx1: Nie zgłosiłem się do lekarza bo to była przerwa świąteczno-noworczna. Najpierw brałem aspirynę tańszą czyli polopirynę S ale objawy się lekko pogorszyły potem kupiłem scorbolamid. I przeszło po 5-6 dniach samo.