Wpis z mikrobloga

@Rabusek: Polsat News u mnie leci i tam podawali gdzieś przed południem. A TVN co mówi?

Myślałam o tym wydedukowałam, że ci ze stwierdzonym wirusem mają robione testy co jakiś czas i na nich pewnie może być nawet więcej niż te 11. Tego pacjenta zero wypuścili dopiero jak wynik przyszedł negatywny, a spędził w szpitalu 2 tyg chyba.
  • Odpowiedz
@mmamia:

Ministerstwo: liczba testów = liczba osób
Wątpliwości wzbudza sposób liczenia próbek. Możliwe są sytuacje, gdy u jednego pacjenta przeprowadza się bowiem kilka testów. Zapytaliśmy więc Ministerstwo Zdrowia, czy aktualizowana przez nie "liczba przebadanych próbek" oznacza wszystkie wykonane testy czy liczbę przebadanych osób. Przedstawiciel biura komunikacji resortu zapewnił, że liczba ta podaje, u ilu osób przeprowadzono test.

jesteś w stanie +/- powiedzieć o której to było godzinie?
  • Odpowiedz
@Rabusek: W takim razie, jeżeli podawana liczba jest liczbą przetestowanych osób, a nie wykonanych testów, to czy jest gdzieś dostępna informacja ile zostało wykonanych testów?
  • Odpowiedz
to czy jest gdzieś dostępna informacja ile zostało wykonanych testów?


@Sayujin: bardzo dobre pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będę wiedział o co pytać jeśli mi powiedzą ze to ilość wykonanych testów
  • Odpowiedz
@Rabusek: między 11 a 12 w południe

wyborcza 17marca pisała tak:

Dziś wiadomo, że zbadano próbki od 8 tyś osób w Polsce i w 205 przypadkach wynik wyszedł pozytywny.


jak coś się dowiesz to wołaj
  • Odpowiedz
@Rabusek @bartoof

Może po dobroci zwróćcie jeszcze raz uwagę, że to nie jest odpowiedź na Wasze pytania.
I spytajcie też wprost, czy w MZ zbierają takie dane, na jakiej podstawie tworzone są takie ikonografiki np. https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1584574087GqwniS8pK3RQ7wU7h68W6e.jpg

Ogólnie, odpowiedź niepełna, nie na temat jest podstawą do skargi do sądy na bezczynność organu. Polubownie możecie po prostu to zaznaczyć w odpowiedzi i dalszym dopytywaniu np. ,,Należy podkreślić, iż zarzut bezczynności organu powstaje nie tylko w sytuacji, gdy podmiot zobowiązany nie udziela odpowiedzi, ale również, gdy odpowiedź ta jest wymijająca, czy też niepełna. Udzielenie informacji niepełnej nie może świadczyć o
  • Odpowiedz
@Rabusek Można też złożyć do MZ inny wniosek, nie w trybie dostępu do informacji, tylko KPA. Taka dobra rada z sugestią, co można poprawić ( ͡° ͜ʖ ͡°), że proponujesz by do tych serwisów z danymi dołączyć liczbę przetestowanych osób, gdyż społeczeństwo ma prawo wiedzieć, a skoro raz dziennie można podać liczbę chorych to liczba osób przetestowanych też może być znana. Tu np. mogliby dodać: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2
Wzór
  • Odpowiedz