Wpis z mikrobloga

Recenzje perfum: Woolridge Woodridge

Są to najbardziej niszowe perfumy jakie znam. Są ta kniszowe, że z pewnością wy ich ni ebędziecie mieli, bo istnieje tylko jedna sztuka.
Zapach jest fenomenalny i pachnie trochę cedrem i minimalnie cukrem brązowym, do tego projekcja jest powyżej przyzwoitej.
Zrobiłem je sam, ponieważ zaczynam swoje pierwsze kroki w perfumiarstwie, ponieważ to zawsze była moja pasja.
W porównaniu z Timbersilk, które recenzowałem ostatnio są nieco lżejsze, ale mają zdecydowanie większą projekcję i są bardzo podobne zapachem.
Jak szedłem wyrzucić dzisiaj śmieci, to nawet sąsiadka, taka stara co ma dziecko od niedawna, zaczepila mnie i powiedziala,
ze ladnie pachne i zapytala co to, a ja jej powiedziałem, że sam zrobiłem i później jeszcze trochę rozmawialiśmy o tym,
bo była zafascynowana tym, ze można samemu robić perfumy. Jest ładna, ale stara i ma dzieci, a ja mam dziewczyne, więc nic z tego nie będzie.
Nie ma męża chyba przez to, że jest stara i gruba, ale ja zwracam uwgę głównie na twarz.
Perfumy nazwałem Woodridge, bo jak wspomniałem pachną cedrem, a to scent, który zalicza się do zapachów z grupy drzewnych.

W kategori lady killer/panty pooper dałbym mu 8/10.
Projekcja też 8/10 bo ona jak mi to mówiła to była z ponad metr ode mnie.
Trwałość - jeszcze nie wiem, bo dalej je czuje, ale minimum 5 godzin, bo 5 godzin temu się popsikałem.

#perfumy #woolridgeperfumy
  • 18
@Rootkins:

Myślisz, że to dobry start na górny akord klonu Aventusa?

Ambrox Super 50% - 10 kropli
Oakmoss abs. - 4
Animalis 10% - 1
Paradisamide 10% - 5
Phenyl Ethyl Phenyl Acetate - 8
Suederal - 1
Bergamot EO - 15
Grejfrut EO - 5
Sweet Orange EO - 2
Damascone Beta - 2

brakuje mi tu czegoś jeszcze zielonego lub owocowego - może coś z zapachopochodnych ananasa, jak Ci
@woolridge98 ehh sam próbowałem zrobić aventusa ale to chyba nie jest takie proste xD A jak pachnie ta twoja mikstura? Nie jest za dużo damsconu? Ja bym dał 2 krople ale w 5% albo Nawet 1% Z zielonych molekuł może by pasował dynascon albo galbex, ale słyszałem że do ananasa trzeba też mieć allyl amyl glycolate

No I jeśli to ma być głową zapachu to raczej nie potrzebnie suederal, mech i pepa
@Rootkins:Pachnie tak, jakby jej czegoś brakowało. Może nieco rozwarstwiona jest - niespójna. Tak jakby cytrusy szły swoją drogą, a reszta inną. Damascone w 10% dawałem. Amyl z opisu wydaję się idealny do tego, choć wcześniej myślałem o isoamyl acetate. Może podbiję paradisamide i phenyla ethyla na rzecz zmniejszenia ilości cytrusowych EO. Jak będziesz miał jeszcze jakieś pomysły to dawaj znać, bo rzeczywiście damscon może trochę zaburzać odbiór proporcjami.
@woolridge98 czujesz jakby w zapachu była jakby dziura? Jak chcesz mieć już całe perfumy to może brakować nut środkowych, może cypriol albo dihydromyrcenol, geraniol, coranol - to może trochę wypełnić zapach. No i na dole czegoś brakuje, możesz zamiast abroxanu dodać więcej suederalu i jakieś piżmo typu galaxolide, cashmeran. A Pepa nie jest trochę za slodko-miodkowa do zapachu Ala aventusa?

A jakie masz jeszcze molekuły?
@Rootkins: To co wstawiłem, to według tego, co mój ojciec alkoholik zmarły miał zapisane w szafce, to "aventus top", więc zakładam, że raczej samą górę tu formułował. Tym bardziej, że jest też karteczka "aventus bottom" i na niej jest
Vetiver EO, Patchouli EO, Prismantol, Gelsol, Clearwood, Coranol, Sylvamber, Cyclomyral, Amboryl acetate, Galaxolide, ale nie ma proporcji.
Wydaje mi się, że PEPA może powinna być w nieco mniejszych ilościach, ale wprowadza ciekawą