Wpis z mikrobloga

Najlepszy/najtańszy serwer dedykowany to...? #kimsufi odpada, bo tam tylko 100mbps i atom. Soyoustart spoko, ale trzeba dać te 200zł. Ovh to już okolice 300zł. Z jakich firm korzystają wszelkie #seedbox , gdzie chwalą się plexem i łączem 10Gbits? Poleci ktoś coś? Głównie będzie używane jako #seedbox czyli liczy się dysk (min. 2-4TB), łącze (min. 200mbps) i procek (aby plex odpowiednio transkodował).
#serwery #linux
  • 15
@asdasdce2w: Zależy czy będziesz transkodował czy nie i jaki ostatecznie wybierzesz serwer. Ale do 4K to polecałbym wykorzystanie NASa w domu. Ja chcę ogólnie trzymać takie rzeczy w chmurze, stąd pytanie.
@loginek0:

Odnośnie Plex i transkodowania 4K, to nie ma sensu się w to bawić według mnie. Do transkodowania 4K trzeba sporego CPU (za oficjalną stroną plex: 4K HDR (50Mbps, 10-bit HEVC) file: 17000 PassMark score (being transcoded to 10Mbps 1080p).
Jeśli chcesz oglądać 4K prosto z serwera, to tylko Direct Play. Polecam do tego dobry odtwarzacz np. Nvidia Shield TV. Shield odtworzy Ci większość plików 4K jako Direct Play.

Jeśli więc
@Wooxik: Ja akurat 4k nie chciałem, 1080 starczy to aż nad to. oneprovider odpada całkowicie. Niby pisali, że jest 1Gbit, a później się okazywało, że to od 5-500mbps. Więc bieda..
@Abrekam: Mam pytanie. Jak to jest z płatnościami do tego serwera hetzner? Jakiś zamówiłem, już mi aktywowali a kasy nie zdarli, faktur mam zero do zapłaty. O co to chodzi?
@loginek0: ja mam ustawione płatność kartą to czasami pobiera od razu a czasami parę dni po wystawieniu faktury.
Z tego co pamiętam to pierwsza płatność od razu była naliczana i od razu faktura też była generowana.
@loginek0: można rezygnować w każdej chwili, wybiera się do kiedy ma serwer działać(zawsze działa do końca okresu rozliczeniowego i dodatkowo można wybrać dokładną datę).
Nic nie wymagali. Jak bierzesz serwery z aukcji to nie ma nawet opłaty aktywacyjnej.
@Abrekam: Dzięki wielkie Pany! :) tak wgl to o co chodzi z tymi serwerami z aukcji? Że ktoś nie opłacił i oni wrzucają je na aukcje? Bo normalnie u nich dedyki są drogie..
@loginek0: Aukcje to serwery po kimś kto zrezygnował.
Są też spersonalizowane serwery np dodatkowe dyski hdd/ssd/nvme, karty RAID albo NIC. Zamiast je rozmontowywać do podstawowych konfiguracji to starają się nadal na nich zarabiać(część serwerów na aukcji to sprzęt wycofany z oferty głównej i wyleci jak zacznie brakować miejsca w serwerowni)