Wpis z mikrobloga

Pytanie do obecnych na tagach- jaki aparat mogę kupić w granicy 500zł jeśli chce pobawić się w fotografie? W oko wpadł mi Canon EOS 1000D ale nie wiem czy to dobry wybór? Jak długo w takim aparacie wytrzyma bateria?
Początkowo planuje używać aparatu przy dobrym oświetleniu jednak docelowo myślałem o zdjęciach bardziej w klimatach #urbex więc w dość ciemnych pomieszczeniach i obawiam się, że taki aparat będzie już niewystarczający.

#fotografia #kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: Nawet takie kupowate body da radę jak będzie ciemno, jeśli doczepisz odpowiednio dobre, jasne szkło. Nie sztuka podbić ISO do 12800, a potem oglądać ziarna wielkości grochu na zdjęciach...
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: baterie i ladowarkę z wejściem mikro usb możesz dokupić i ladowac z powerbanka
Inna sprawa, że aparat trzeba nosić, zajmuje trochę miejsca
Żeby poprawić zdjęcia z telefonu bardzo przydaje się apka snapseed, mozna np rozjaśnić ciemne miejsca
  • Odpowiedz
  • 0
@NyanNyan nie znam się na tym kompletnie, zapewne w niedługim czasie poczytam kilka poradników jednak najlepiej już mieć jakiś aparat w ręku :) czyli rozumiem, że jeśli kupię tego 1000D i będzie ok to potem wystarczy tylko dokupić obiektyw i da radę?
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: celuj w trzycyfrowe, kiedys mialem 450D i swietnie sobie poczynal z 50/1.8. Bateria w DSLR jak nie uzywac ciagle ekranu tylko zeby zerknac czy fota ostra, to ok 1000 zdjec bez flash. Ciemne foty warto robic ze statywu, wtedy iso100 i troche dluzsze czasy naswietlania. Wczoraj zrobilem fote 30s f/5.6 iso100 i wyszlo ideolo ostro i bez szumow( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: Nie chcąc nikomu tutaj dogryzać - sam nie wiesz, czego chcesz (tu: od body), więc szkoda ładować kasę w kadłubek z bajerami. Kup, pobaw się, jeśli masz opcję to pogadaj z kimś, kto ma lepszą puszkę, potestuj ją i sam się przekonasz/upewnisz, czego Ci brakuje.
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: Używam 1000D od dobrych ~8 lat.
Jak gdzieś jeżdżę bateria starcza spokojnie na te 2 dni przeciętnego użytkowania, a od zakupu wciąż ta sama.
Zdjęcia nadal bardzo przyzwoite.
Czasami brakuje mi opcji nagrywania, ale od tego action cama miałem (miałem bo popsułem ()).
  • Odpowiedz