Wpis z mikrobloga

Hej. Od pewnego czasu używałem lutris do odpalania gier na linuksie. Ale muszę przyznać, że przestał mi działać poprawnie. Nie chce instalować żadnych gier z GOG i wygląda na to, że problem jest bardziej skomplikowany gdy popatrzyłem w źródła to pobiera mi pliki z GOG, ale już wine nie chce ich odpalić.

Polecacie jakąś alternatywę?

Znalazłem projekt GameHub i na razie muszę przyznać, że podoba mi się wizualnie, ale nie wiem jak z samym działaniem.

#lutris #linux
  • 8
@dad1111: To dziwne. Ja instaluję gry z GOGa poprzez Lutris i mi działa. Chociażby Stalker śmiga płynniej niż kiedykolwiek. Nie sprawdzałem natomiast GameHub, ale wygląda świetnie z tego co widzę, więc sam zobaczę jak to wygląda potem.
@Athreus: A kiedy instalowałeś? Bo ja kiedyś też go używałem, ale wygląda, że od nowej wersji już coś nie gra... Chciałem zainstalować Settlers IV i ściąga mi 2 pliki gogfile0/download i gogfile1/download plik exe to ten drugi, ale przez to, że nie ma rozszerzenia "exe" to wywala mi się, że nie potrafi znaleźć pliku wykonywalnego.
@dad1111: Stwórz sobie nowego użytkownika, przeloguj się i odpal na nim lutrisa. Jeżeli GOG zadziała, do przejrzenia/usunięcia będziesz mieć pliki konfiguracyjne lutrisa na starym koncie.
To dziwne. Ja instaluję gry z GOGa poprzez Lutris i mi działa. Chociażby Stalker śmiga płynniej niż kiedykolwiek. Nie sprawdzałem natomiast GameHub, ale wygląda świetnie z tego co widzę, więc sam zobaczę jak to wygląda potem.

A kiedy instalowałeś? Bo ja kiedyś też go używałem, ale wygląda, że od nowej wersji już coś nie gra... Chciałem zainstalować Settlers IV i ściąga mi 2 pliki gogfile0/download i gogfile1/download plik exe to ten drugi,